yüz şekline göre gözlük

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Olmalı?

Yaz aylarının yanı sıra sonbahar aylarında da kombinasyonlarınız içersinde değerlendirebileceğiniz son derece kullanışlı ve cool bir görüntü yaratan gözlükler yanlış seçi sonrasında oldukça kötü bir görüntü de yaratabiliyor. Her yüz şekline göre farklı gözlük seçenekleri yer alıyor. Gözlüklerde yer alan model çeşitliliğinin temelinde yatan sebepte her yüze göre farklı bir çeşidin üretilerek daha doğru bir resmin yakalanmaya çalışılmasıdır. Yuvarlak, kalp, dikdörtgen, oval, kare şekline sahip yüz tipleri için farklı seçimler yer alır.

yüz şekline göre gözlük
yüz şekline göre gözlük
  • Oval Yüz

Oval yüze sahip olan kişilerin geniş çerçevelerden uzak durması önerilirken özellikle kaş hizasında olan gözlük tiplerini tercih etmeleri tavsiye ediliyor.

  • Yuvarlak Yüz Şekli

Yuvarlak yüz şekline sahip olanların seçiminde ise mutlaka gözlük seçiminiz yüzünüzü biraz uzun göstermesini sağlayacak olan seçime yönelmek gerekir. Özellikle koyu renge sahip olan çerçeveler tercih edilmiyor.

  • Dikdörtgen Yüz Şekli

Dikdörtgen yüz şekline sahip olan kişiler ise yüzünüzü biraz yuvarlayacak ve geniş gösterecek olan seçime yönelmeniz önerilir. Büyük gözlükleri tercih edebilirsiniz.

gözlük seçimi
gözlük seçimi
  • Kare Yüz Şekli

Kara yüz şekline sahip olanlar için ise yuvarlak tipe sahip olan gözlük şekilleri öneriliyor.

  • Kalp Yüz Şekli

Kalp yüz şekline sahip olan kişilerin çene kısımları son derece dar olduğu için üst kısmı da küçültmek gerekir. Bu anlamda damla ya da yuvarlak küçük gözlük şekilleri seçilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir