restoran açmak

Restoran Açacakların Bilmesi Gerekenler

Sonunda hep hayalini kurduğunuz restoranı açmaya karar mı verdiniz? Peki, ama restoran açarken nelere dikkat etmeniz gerektiğiniz, neleri riske atmamanız gerektiğini biliyor musunuz?

restoran
restoran

Çünkü sonuçta bir iş yeri açıyorsunuz ve her iş yerinin kendisine aç açılmadan önce bilinmesi gereken kavramları var ki, işte o kavramlar, restoran açacaklar bu tavsiyelere mutlaka özen göstermeli.

İşte O Tavsiyeler

  • Çok sayıda yer alan restoranlar arasında uzun yıllar ayakta kalabilmek için mutlaka doğru bir strateji belirlemeniz gerekir. Benzer restoranlara göre mutlaka bir farkınız olmalı. Bu fark yemeklerin sunumu da olabilir, ortam da, yemeklerin farklılığı da. O yüzden işe doğru bir konsept ile başlamalısınız.
  • Bir diğer önemli faktör, hangi kitleye hitap edeceğinizi belirlemeniz. Bu da bir diğer faktörle doğrudan bağlantılı olan bir durum ki, unutmayın herkese hitap edemezsiniz, gençler, zenginler, düşük gelirliler kime hitap edeceğinizi belirlemek durumundasınız.
restoran açmak
restoran açmak
  • Çalıştıracağınız elemanın deneyimi, bilgisi, insan ilişkileri, eğitimi de son derece önemli. O yüzden mutlaka garsonundan aşçısına kadar eğitimli, işinin profesyoneli olan insanları tercih etmelisiniz.
  • Restoranın yeri de son derece önemli. O yüzden yer seçimini son derece iyi düşünmelisiniz.
  • Görünürlük konusu da göz önünde bulundurulması gereken bir faktör, arada bir yer bile olsa işyerinize yönlendirme yapabilecek durumda olmalısınız.
  • Kalite, işin en önemli püf noktalarından birisi. Keza hijyen ve temizlik de. Her ikisinde de hiçbir biçimde ödün vermemelisiniz.
  • Son olarak doğru kampanya ve pazarlama stratejileri belirlemeli ve ona göre reklam vermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir