lavanta

Yiyebileceğiniz 7 Şaşırtıcı Çiçek

Çoğu yenilebilir yabani ot gibi çiçekler çoğu zaman ortalama bir aşçının dikkatinden kaçar.  Harika kokuları ve muhteşem görünümün yanı sıra, aslında şaşırtıcı derecede çok sayıda çiçek yenilebilir. Bu güzel çiçeklerle bir sonraki yemeğinizi canlandırın!

aynısafa
aynısafa
  • Aynısafa

Yaz bahçesine ve yaz yemeklerine güzel bir ektir. Pilavlar, salatalar, çorbalar ve yumurtalara lezzetli ve güzel bir katkı yapar.

  • Zambak

Yaz simgesi olan zambaklar, yeşil fasulye benzeri tadı ile çorba, dolma ve tatlı için kullanılabilen lezzetli tomurcukları ve çiçekleriyle doludur.

  • Karahindiba

Bahar bitkilerinden biri olan karahindiba beslenme ile doludur. Salatanızdaki yeşilliklerin keyfine ek olarak, açılmamış çiçekleri buharda pişirebilir veya kızartabilirsiniz.

  • Zufa Otu

Lezzetli şifalı bir bitki olan hyssop’un güzel mor çiçekleri lezzetli yemeklerde dondurma ve pudinglerde kullanılabilir. Ayrıca, ağrıyı gidermek, solunum sıkıntıları ve sindirimi desteklemek için düşünülen çayları demlemek için de harikadır.

  • Latin Çiçeği

Estetik görünümleri ile süslü lokantalarda salatalara eklenen Latin çiçeği muhteşem bir bahçe süs çiçeğidir. Çiçekler, bazı omletlere veya diğer yemeklere ilave edilebilir veya doğranabilir.

lavanta
lavanta
  • Lavanta

Onların rahatlatıcı kokusuna ek olarak, lavanta çiçekleri pişmiş yemeklere ve çaylara lezzetli eklemeler yapar. Lavanta, genellikle limon veya yaban mersini gibi, çörekler ve dondurmalara lezzet katar.

  • Menekşe

Afrika menekşeleri hariç, çoğu mor menekşe yenilebilir. Onları, tatlı tariflerinde pudingler, kekler ve şekerlemeler, salatalara güzel eklemeler veya çayını demlemek için kullanabilirsiniz.

Mutfağınızda deneyebileceğiniz daha birçok çiçek var. Leylak, gül, kadife çiçeği, karanfil, lale ve daha birçokları keşfetmeye değerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir