central saint martins

Dünyanın En İyi İlk 3 Moda Okulu

Moda kariyerine karar verdiyseniz, sizi neyin beklediğini bilmeli ve doğru tercihler yapmalısınız. Moda ve ilgili programlarla uğraşan bu 3 moda okulu, dünyanın en prestijli enstitülerdir ve birçok efsaneye sahiptirler. Liste her yıl aynı kalır ve aralarında çok az fark vardır. Her birinde pazarlama, stil, teknoloji, finans, moda tasarımı gibi kurslar bir arada sunulur.

central saint martins
central saint martins

Central Saint Martins (Londra)

1986 yılında “Central School of Arts and Design” ve “Saint Martin Sanat Okulu” birleşti ve Central Saint Martins doğdu. Sanat, tasarım ve özellikle moda dersleri ile tanınan Londra Üniversitesi Sanat Eğitimi’nin bir parçasıdır. Meslektaşlar arası öğrenme, rehberlik veya öğretim kadrosu olsun, Central Saint Martins en iyisidir ve en üst seviyededir. (www.arts.ac.uk/csm/)

Parsons The New School For Design (New York)

1896’da kurulduğu günden bu yana sanat ve tasarımın öncüsüdür. Öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştiren yenilikçi öğretim metodolojileri ile tanınıyor. Kuruluşundan yüz yıl sonra 1919’da kurulan The New School’la birleşti ve yenilenen okul, Donna Karan, Marc Jacobs, vb. gibi dahiler yarattı. (www.newschool.edu/parsons/)

Istituto Marangoni
Istituto Marangoni

Istituto Marangoni (Milano)

Öğretim görevlileri, teknisyenler ve moda meraklıları için kıyafet tasarımı fikriyle 1935 yılında kuruldu. 40.000 kişilik bir öğrenci tabanı ve üç kampüs daha eklendiğinde, İstituto Marangoni, bir okuldan çok daha fazla bir tecrübeye sahip. Her seviyede sunduğu kurslar, çeşitli endüstri ihtiyaçlarını karşılamak üzere çok yetenekli kişiler için özel alanlar yaratarak çalışıyor. (www.istitutomarangoni.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir