yağlı saç

Yağlı Saçlı Kişiler İçin Bazı Öneriler

Kadın erkek fark etmeksizin birçok kişide problem yaratan durumlardan biri de yağlı saçlardır. Yağlı saçlara sahip olan kişiler her zaman saçların sürekli yağlı ve aşırı derece parlak görünmesinden şikayet eder. Hatta bazıları saç yıkamasından hemen ertesi günde dahi saçlarındaki yağ oluşumundan yakınır. Bu nedenle yağlı saçlara sahip kişilerin özellikle de kadınların bazı önlemler alması şarttır. Bu yazıda siz değerli okuyucularımız için yağlı saçlara uygulayabileceğiniz bazı yöntemlerden bahsedeceğiz.

 

Yağlı Saçlılar Dikkat!

 

Eğer sizin de saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa size birkaç önerimiz var. Bu paylaşacağımız önerileri mutlaka dikkate alın. İlk önce saçınızı günlük yıkamanız şart. Ayrıca şampuanın iyice durulandığından emin olmalısınız. Aksi takdirde kalıntılar yağlanmaya sebep olur. Hacim veren fazla yumuşak şampuanlardan uzak durun. Ayrıca saçlarınıza çok fazla ellemeyin. Eğer fönlü saç kullanıyorsanız uzun süre kullanmayın. Yine saçlarınızı yıkarken asla çok fazla sıcak su tercih etmeyin. Ayrıca haftada en az bir kere kepeğe karşı etkili şampuan kullanın.

 

Bunlara ek olarak siz değerli okuyuculara aloevera jelini de önerebiliriz. Bu jel yağlı saçlar için mucize bir çözümdür. Bir bardak adar şampuan içine 1 yemek kaşığı limon suyu ve 1çay kaşığı aloevera jeli ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı saçlarınızın diplerine kadar sürün ve bir süre bekleyin. Saçlarınızı yıkayın ve soğuk su ile durulayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir