şık olmak

Şık Olmanın Püf Noktaları

Herkes güzel, bakımlı ve şık olmak ister ama şık giyinmek adeta bir sanat ve adeta başlı başına bir yetenektir.

Zira şık olmanın çok para ile, çok giysisi olması ile doğrudan bir bağlantısı yoktur. Şık olmak başka bir olgudur.

Ciddi bir bilgi birikimi, biraz zeka, biraz da kültür gerektirir. Dilerseniz size yine de birkaç ufak ipucu verelim eğer kendinizin şık giyindiğini düşünmüyor iseniz.

şık olmak
şık olmak
  • Kendi bedeninizi tanıyın: Şık olmanın en temel noktalarından birisidir bu. Kusurlu yönlerinizi kapatacak, güzel yönlerinizi ortaya çıkaracak giysiler seçin. Örneğin kısa boylu bir kadınsanız asla diz altı etek giymeyin ya mini, ya da uzun midi etekleri tercih edin.
  • Takı seçimleri: Hangi kadın takı kullanmayı sevmez ki, ama bu işin de bir kuralı, kaidesi var. Çok desenli bir elbise giydi iseniz takı kullanmaktan itina ile kaçının. Belki ufak bir küpe ama sadece  o kadar.
  • Renkler: Kendi ten renginizi de tanıyın ve moda ne isterse istesin siz kendi ten renginize uymayan renkleri tercih etmeyin. Örneğin soluk benizli biri iseniz kahverengi ve tonlarından uzak durun zira bu sizi daha solgun gösterecektir.
  • Saçlar: Kesinlikle şık olmanın en önemli ayrıntılarından birisidir. Saçlarınız kıyafetinizle tam uyumlu olmalı. Balıkçı yaka bir kıyafet giyildiğinde saçların topuz yapılması ama asla dağınık bırakılmaması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir