Yoğurt Maskeleri ile Güzellik

Cilt bakımı oldukça önemlidir.  Fakat bunun yanı sıra büyük bütçeler harcayarak alacağınız birçok bakım kremi yerine sadece evinizde bulunan malzemeler ile hazırlayacağınız maskeler ile cildinizin yenilenmesine katkı sağlayabilir, siyah noktalarda arınabilir, ışıltıya kavuşabilir ve cildinizi ölü hücrelerden arındırabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi
Yoğurt Maskesi

Lekeler ve Siyah Noktalardan Arınmak İçin Maske

Siyah noktalar ve yüzde oluşan lekeler oldukça sıkıntı yaratan durumlardır.  Bu sebep ile bunlardan arınmak için kullandığınız tüm ürünleri bir kenara bırakarak 1 yemek kaşığı yoğurt ve 2 yemek kaşığı da limon suyu katarak karışımı yüzünüze uyguladığınız zaman bu leke ve siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. 15 dakika bekletip ılık su ile durulayın.

Pürüzsüz Bir Ten İçin Maske

Pürüzsüz ve ipek gibi bir tene sahip olabilmek için evde yapacağınız maske hem son derece uygun fiyatlı hem de oldukça etkilidir. Yarım çay kaşığı papatya yağına 1 yemek kaşığı kadar yoğurdu karıştırarak cildinize uygulayın. Cildinize masaj yaparak uygulayacağınız maskenizi yuvarlak hareketler ile iyice yedirin. Yaklaşık on beş dakika beklettikten sonra ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Nemlenmiş ve tazelenmiş bir tene kavuşacaksınız.

Göz Altı Morlukları İçin Maske

Yatmadan önce yoğurdu gözaltınıza masaj yaparak uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Her akşam yapacağınız bu uygulamanın gözle görülür derecede farkını ise iki hafta içinde alacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir