kombin

Kıyafette Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

Kıyafet tercihlerinde model seçimi ne kadar önemliyse, renk seçimi de o kadar önemlidir. Örneğin; vücut hatları muhteşem bir kişi düşünün. “Ne giyse yakışır.” diye düşündüğünüz birisi… Diyelim ki; seçtiği kıyafetler de güzel. Fakat renkler o kadar saçma olarak kombin edilmiş ki; ne vücut güzelliği onu kurtarıyor ne de kıyafet güzelliği… İşte bu tarz durumlara maruz kalmamak için, renk uyumuna özen göstermek gerekir.

kombin
kombin

Kıyafette Uyumlu Renkler Kullanılmalı!

Toplum içerisinde zıt renklerin kombin edilmesinden hep kaçınılmıştır. Zira zıt ve birbiriyle uyumu olmayan renklerin, insanları itici gösterdiği düşünülmektedir. Aslında bu tamamen kişisel zevklere kalmış bir durum olsa da, toplum genelindeki düşünce budur.

Zıt renkler olarak pembe ve kırmızıyı bir arada düşünün. Bu ikilinin bir arada kullanılması, çok da alışkın olduğumuz bir durum değildir. Bu nedenle de, toplum olarak zıt renklerden kaçınırız.

kombin
kombin

Kıyafetlerde birbiriyle uyumlu renklerin kullanılması, o kişinin daha seçkin olduğunu gösterir. Üstelik uygun ve birbirini tamamlayan renkler tercih edilmesi, iş hayatında da kişilerin daha çok kabul görmesine yardımcı olacaktır.

Toplum içerisinde saygı görmek ve daha çabuk benimsenmek istiyorsanız, kıyafet seçiminde renk uyumuna önem vermelisiniz. Gözleri yoran ve sizi itici gösteren renkleri bir kenara bırakıp; insana güven veren, huzur ve ferahlık veren renkleri bir araya getirmelisiniz. Unutmayın ki; insanlar kıyafetleri ile karşılanırlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir