kısa boy

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Güzel görünmek, şık bir kadın olmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Yolu ise kendi bedenini ve ruhunu tanımaktan geçiyor. Doğru kıyafetler ve tenimize uygun renkte çok hafif bir makyaj ile istediğimiz havayı yaratabiliriz. Tipimize uygun giyinmezsek olduğumuzdan daha kısa ve kilolu ya da daha bakımsız görünebiliriz.

Bedenimizi tanımak, güzel ve kusurlu yanlarımızı bilmekle başlar. Boyumuz uzun mu yoksa kısamı, omuzlarımız geniş mi, bacak boyumuz kısa mı, fazla kilomuz var mı varsa hangi bölgemizde, gözlerimizin rengi ve biçimi nasıl… Tüm bu bilgileri kullanarak kendimize doğru bir tarz yaratabiliriz.

kısa boy
kısa boy

Eğer boyumuz kısa ise alacağınız kıyafetler kadar almayacağınız kıyafet tarzlarını da iyi bilmelisiniz. Sırf moda olduğu için ya da başka kadınlarda güzel durduğu için her kıyafeti giymemelisiniz.

Boyu Kısa Gösteren Kıyafetler

T shirt veya sweatshirtve badi ve buluz giymeden elbette yaz geçmez, teri emen kumaşlardan, kolay yıkanıp ütülenen, her tür giyimeuygun modelleri gardıroplarda çok önemli yer tutar. Size yakışan renkleri ve modelleri de bulursanız şık olmanız hiç de zor değil. Peki, hangi modelleri tercih etmeli?

Yuvarlak yakalar yüzü daha dolgun boynu da kısa gösterir bu neden mümkün olduğunca tercih etmemelisiniz. Daha zayıf ve uzun görünmek için için V yaka modelleri kullanın.  Yarım kollu kıyafetler de kolu tam pazıdan kestiği için fazlalıklarınızı daha belirgin hale getirecektir. Kollarınızı daha zayıf ve estetik göstermek istiyorsanız ya truvakar yani yetim kol veya omuz altında biten kısa kollu modelleri deneyin. Daha uzun ve daha ince görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

kısa boylu kadınlar
kısa boylu kadınlar

En çok dikkat edilmesi gereken kıyafetler pantolon ve kaprilerdir. Dar skinny  paça modelleri kadar bol paça modellerini de her vitrinde görebilirsiniz. Ancak bacak boyunu kesen pantolon ve kaprinin sizi olduğunuzdan daha kısa göstereceğini unutmayın. Hatta bol paça olanları en az beş kilo fazla görünmenize de sebep olacaktır. Mümkün olduğunca uzun ve dar paçalı olanları tercih edin, eğer kısa paçalı giymekte kararlıysanız ten renginize yakın açık tonlar ve bitişi bacağınızı kavrayan dar kesimler daha uygun olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir