halı

Halılarda Nostaljik Hava Modası

Genel olarak dünyada yaygınlaşan dekorasyon modası içersinde nostaljik havaya sahip olan halı modelleri geliyor. Türk nostaljisine ve muhteşem izlerine sahip olan halılardan elinizin altında var ise onları piyasaya çıkarmanın tam da zamanı oldukça farklı stillerde dekore edilen bu halılar mutfak, banyo, oturma odası, yemek odası, salon, yatak odası gibi neredeyse tüm alanlarda kullanılabiliyor.

halı
halı

Nostaljik Halı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Nostaljik dokusu ve formatı ile dikkat çeken bu halılar özellikle İskandinav dekor stili içersinde yerini aldı. Kürklere ve daha çok sade olan mobilyaların yer edindiği bu dekor stilinde beyazlar, açık ahşap tonları genel olarak yer alan renklerdir. Daha renkli olan halı modellerinde ise genel dekorasyon içersinde bu renk tonuna yer açmanız mümkün.

halı modeli
halı modeli

Genel olarak nostaljik halı modası içersinde genel hedef mutlak olarak halı olmalıdır. Tüm dekorasyon modelleri içerinde sade olan tasarımlara yer açılarak özellikle halının hedef olması sağlanıyor. Eski, yıpranmış olan Türk kültürünü çağrıştıran halılarınızı tavan arasında ya da bodrumunuzdan çıkararak sizde yeni dekorasyon modasına uyum sağlayabilirsiniz. Uzun ve dar kesimlerin yanı sıra dikdörtgen ve karelerinde değerlendirileceği alanlarda yanı zamanda halının renk ve doğallığına uygun olan seçimler yaparak daha yalın bir oda dekorasyonu yapabilirsiniz. Son derece şık bi dekorasyon vurgusu yapan nostaljik halıları dilerseniz satın almanız da mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir