ev dekoru

Kiralık Evler Nasıl Dekore Edilmeli?

İnsanlar her ne kadar kendi evlerinde yaşamayı tercih etseler de pek çoğu kiralık evlerde yaşıyor. Ancak bu evler için yapılan dekorasyon işlemleri ne yazık ki daha sonrasında taşınmak istendiği zaman yeni eve uyum sağlayamıyor.

Eşyalarınızı Doğru Seçin

Kiralık bir eve taşınıldığı zaman karşılaşılan en büyük sorunların başında eşyalar geliyor. Çünkü bir eve göre alınmış olan eşyalar bir sonraki evde kullanılamıyor, böyle olunca ortaya oldukça ciddi masraflar çıkmış olabiliyor. Bunun olmasının engellenmesi adına mutlaka mümkün olduğu kadar küçük boyutlu mobilyalar tercih edilmelidir.

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Birçok çift özellikle evlendikleri zaman mobilya takımlarını incelemeye başlıyorlar. Fakat mobilya takımları özellikle de küçük evler için ne yazık ki asla kullanışlı değil. Bunun yerine takımlar yerine odalara uygun ihtiyaçları karşılayacak eşyalar arasından seçimler yapılmalı.

Halılar çoğu zaman ilk kiralık evlere göre alındıktan sonra diğer evlerde çok fazla kullanılmayan parçalar arasında yer almakta. Böylesi bir durum ile karşılaşmak istemeyenler ise halı yerine kilim seçebilir.

ev dekoru
ev dekoru

Perdeler de yine dekorasyon esnasında dikkat edilmesi gereken diğer bir konu. Şimdilerde pek çok kişi camlarına uygun tüller diktirmek istiyorlar. Ancak daha sonrasında yeni bir kiralık eve taşınıldığı zaman bu perdeler standart boylarda olmadığı için camlara uyamayabiliyor. Şimdilerde pencerelerin büyük bir kısmı standart boyutta olduğu için seçilecek olan perdeler ve tüllerin de yine bu şekilde seçilmesine dikkat edilmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir