pop art

Evlerde Pop Art Dekorasyonu Nasıl Uygulanır?

1950’li yıllarda Amerika ve İngiltere’de ortaya çıkan pop art, 10 sene sonrasında ise sanat olarak adlandırılmaya başlandı. Genel olarak kafe gibi yerlerde kendini gösteren bu dekorasyon, şimdilerde evlerde de sıklıkla görülebiliyor.

Pop Art Dekorasyonda Renk Seçimi

Genel olarak pop art dekorasyonda ön plana çıkan şeylerin başında canlı ve parlak renkler geliyor. Gerek mobilyalar gerekse aksesuarda mümkün olduğu kadar renkli parçalar seçilebilecektir.

pop art
pop art

Pop Art Dekorasyonda Duvar Kağıdı ve Aksesuar Seçimi

Duvarların renklendirilmesi adına mümkün olduğu kadar duvar kağıtları seçilmelidir. Renkli duvar kağıtlarının yanı sıra geçmiş dönemlere ait artistlerin fotoğrafları duvar kağıdı olarak kullanılabilmektedir. Aksesuar seçiminde ise renklerin duvar kağıdı ile uyumlu olması gerekir. Koltukların üzerindeki kırlentler ile duvar kağıtları uyumlu olmalıdır. Birbirinden farklı tablolar başta olmak üzere raflardaki renkli arabalar, renkli ve kokulu mumlar da yine bu tarz bir dekorasyon için rahatlıkla kullanılabilecektir. Retro desenlerin kullanılması sonrasında ortaya tam anlamıyla istenilen tarzda pop art havası ortaya çıkartılmış olacaktır.

pop art dekorasyon
pop art dekorasyon

Pop Art Dekorasyonda Mobilya Seçimi

Pop art dekorasyonda seçilecek olan mobilyaların seçiminde dikkatli olacak olan şey retro bir havaya sahip olmasıdır. Ancak bu aşamada mobilyalar yenilenirken yenisinin alınması yerine mümkün olduğu kadar yenileme işlemi geçmiş dönemlere ait desenli parçalar ile rahatlıkla yapılabilecek, böylece dekorasyon etkili bir şekilde tamamlanmış olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir