salatalık maskesi

Karma Ciltler için En Etkili 3 Cilt Bakımı Maskesi

Karma yapıdaki cilt için özel olarak üretilen ürünler, çok az ve sınırlıdır ve bazen herkes için uygun olmayabilir. En iyi yol; sorunlu alanlarla ilgilenirken cildi rahatlatacak bazı ev yapımı karışımları denemek ve kullanmaktır. İşte önereceğimiz en etkili 3 karma cilt bakım maskeleri:

yoğurt maskesi
yoğurt maskesi
  1. Yulaf Ezmesi ve Badem Maskesi

10 bademi bir gece boyu suya bırakın. Ertesi sabah, kabuklarını soyarak, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 1 çay kaşığı bal ve yoğurt ekleyin. Yumuşak bir macun elde ettikten sonra yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 15-20 dakika boyunca muhafaza edin, ılık suyla yıkayın. Yulaf ciltteki fazla yağın temizlenmesine yardımcı olurken badem kuru cildi besler.

  1. Bal, Yoğurt ve Gül Suyu Maskesi

Her biri yaklaşık 1 çorba kaşığı olan bal, yoğurt ve gül suyunu homojen olana kadar karıştırın. Yüze eşit şekilde uygulayın ve 15-20 dakika yüzünüzde tutun. Ilık suyla yıkayın. Bal ve yoğurt kurulukla mücadeleye yardımcı olacak ve cildinize nem sağlayacaktır. Gül suyu yağlılığı kontrol ederken, cildinize tazelik katar, aynı zamanda iyi bir güneş koruyucusu gibi davranır.

salatalık maskesi
salatalık maskesi
  1. Salatalık Kürü

Püre haline getirilmiş yarım salatalık, 1 tatlı kaşığı bal ve yarım çay kaşığı süt kreması ile hazırlayacağınız kürü yüzünüze uygulayın. Gözlerine 2 salatalık dilimi yerleştirin, kuruduğunda veya 15-20 dakika sonra yıkayın. Salatalıklar serin ve ferahlatıcıdır, bal ve krema cildinize gereken nem ve elastikiyeti sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir