Güneşin Etkilerinden Korunmak için Güneş Kremi Yeterli mi?

Yaz aylarının gelişi ile beraber tatil planları da gerçekleştirilmeye başlıyor. Yaz aylarımda sadece tatilde güneş kremi kullananlar ise büyük bir hata yapıyorlar. Aslında güneşin keskin olduğu her dönemde güneş kremini kullanarak dışarı çıkmanız sizi koruyacak bir seçimdir. Güneş kremi alımlarında ise yapılan hatalar sonrası güneşten korunmak çokta mümkün olmaz. Özellikle düşük koruma etkisine sahip olan güneş koruyucularının kullanılması önerilmez. Yüksek faktöre sahip olan güneş koruyucusunu hem çocuklarınız hem de kendiniz güven ile kullanabilirsiniz.

Güneş kremleri yaz tatillerinde ise günde sadece bir defa sürülen ürün değildir. Her denize giriş sonrasında güneş koruyucunun tekrarlanması gerekir. Denize girip çıktıktan sonra duş almanız ve kremlenmeniz güneşin etkilerinden korunmanıza destek olur. Fakat güneş koruyucu tek başına koruma sağlamaz. Bu sebep ile güneşin zararlı etkilerine karşı da korunmanız gerekir.

Güneşin Zararlı Etkilerinden Nasıl Korunuz?

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için güneş kremleri koruyucu bir bariyer oluştururken tek başına yeterli değildir. Özellikle güneşin ışınlarının dik geldiği öğlen saatlerinde dışarı çıkmamanız önerilir. Zorunlu olarak çıkacak iseniz şapka ya da şemsiye kullanmanız önerilir.

Bunun yanı sıra dışarı çıkmadan önce ılık bir duş almanız da bedeninizde bir ferahlık yaşamanızı sağlayacaktır. Bunun yanı sıra yaz aylarında tükettiğiniz besinlere de dikkat etmeniz ve ağır yiyeceklere yer vermemeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir