Yağ Yakma Özelliğine Sahip Bitkisel Çaylar

Aşırı kilo problemi günümüzde çoğu insanın yaşadığı ortak sıkıntılar arasında yer alıyor. Sağlıklı beslenme düzenini kaybeden insanlar zaman içerisinde kilo almaya başlıyor ve bir süre sonra aşırı kilolardan kurtulabilmek için bitkisel çaylara da yöneliyorlar.

Kiraz Sapı Çayı

Kiraz sapı çayı, yağ yakma özelliğine sahip bitkisel çaylar arasında yer alıyor. Bölgesel yağlanmaya karşı etkili olmayı başaran bu çay türü aynı zamanda ödem söktürücü özelliklere de sahiptir. 4-5 adet kurutulmuş kiraz sapını su içerisinde kaynattıktan sonra günde 1-2 defa bu çayı tüketebilirsiniz.

Yeşil Çay

Metabolizma hızlandırıcı özelliklere sahip olan yeşil çay, aynı zamanda etkili bir antioksidan özelliğine de sahiptir. 10 dakika demleyerek tüketebileceğiniz çayı günde 3 defa tüketebilirsiniz.

Mate Çayı

Yağ yakımını hızlandırırken aynı zamanda kan dolaşımının hızlanmasını da sağlayabilen bu çay sıcak su içerisine atılarak demleniyor. Mate bitkisini 1 kaşık kadar suya attığınız zaman 15 dakika gibi kısa bir sürede mate çayınızı hazırlayabilirsiniz. 1 ay boyunca düzenli olarak mate çayı tükettiyseniz ufak bir süre boyunca ara vermeniz gerekebilir.

Zencefil Çayı

Vücut ısısını arttırabilme özelliğine sahip olan zencefil çayı tokluk hissinizin daha uzun süre kalmasını sağlayabilir. 1 tatlı kaşığı zencefili 1 bardak kaynar su içerisine attıktan sonra 20 dakika bekleyerek zencefil çayınızı içmeye hazır hale sizler de getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir