Göğüs Sıkılaştıran Doğal Maskeler

Spor yapmadan yapılan diyetler sonucunda çoğu zaman göğüs bölgesi sarkar ve kırışır. Göğsünüzü sıkılaştırmak için evinizdeki malzemeleri kullanarak harikalar yaratabilirsiniz. Göğüs üzerine uygulayacağınız maskeleri haftada iki kez yapmalı ve ılık su ile duş almalısınız. Maskeleri yaparken mutlaka masaj edin ve göğsünüzü her gece nemlendirin.

göğüs maskesi

göğüs maskesi

Göğüs Sarkmaları için Mucizevi Reçeteler

İki patatesi kabuklarını soyun ve patatesleri küçük parçalara ayırın. Blendırda ezin. Blendırınız yoksa rendeleyerek de aynı işlemi yapabilirsiniz. Ezilen patatesleri bir tülbent yardımı ile sıkın. Bu karışımı her gece göğsünüze masaj yaparak uygulayın. Patates suyu aynı zamanda derinizi de sıkılaştırır. Deri toparlanacağı için göğüs kısmınız kısa sürede toparlanır.

Buz masajı da göğüsleri toparlar. Buz küplerini göğüs kısmınıza dairesel hareketlerle uygulayın. 2 dakika uygulamanız yeterli. Kuşburnu, ıhlamur, adaçayı gibi bitkileri demleyerek de dondurabilir ve göğüs kısmınızın daha hızlı toparlanmasını sağlayabilirsiniz.

göğüs sıkılaştırma

göğüs sıkılaştırma

Buz küplerini her gün uygulayabilirsiniz. Soğuk duşun mucizevi gücünden de faydalanarak göğsünüzün toparlanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Göğüs kısmının dikleşmesi için elastikiyet kazanması da gerekir. Elastikiye için zeytinyağından yardım alabilirsiniz. Haftanın 4 günü göğsünüzü zeytinyağı ile ovun. 10 dakika boyunca göğüslerinize zeytinyağı ile masaj yapın ve 2 saat bekleyin. Zeytinyağı yerine buğday yağı da kullanabilir ve göğsünüz toparlanırken nem de kazandırabilirsiniz.Göğsünüzün sarkmaması için doğal karışımları düzenli olarak uygulayın.

Yorum Bırak