çamaşır katlamak

“Bir de Katlasa” Dediğimiz Çamaşır Makinesi Hayali Gerçek Oluyor!

Şüphesiz birçok kişi aynı şeyi düşünmüştür. Makineden tertemiz ve katlanmış şekilde çıkan çamaşırlar, ne kadar harika bir kolaylık olurdu değil mi? Akıllı teknoloji ile üretilen çamaşır robotları ile bu yakında gerçekleşebilir. Tabii, erken bir kullanıcı olmak için birkaç bin dolarınız varsa.

çamaşır katlamak
çamaşır katlamak

Çamaşır Yıkama ve Katlama Makineleri: İcat edildi bile…

İcatlar, ihtiyaçtan ve hayallerden doğar. En az iki şirket yakın gelecekte çamaşır yıkama ve katlama robotlarını piyasaya çıkarmayı planlıyor. Loundroid ve FoldiMate makineleri, her bir kıyafet boyutunu yapılandırdıktan sonra ustalıkla katlanmış bir kıyafet istifini teslim etmeden önce ideal şekliyle katlıyor.

Laundroid, robotun iç kolları temiz giyeceklerin yaklaşık 30 farklı eşyasını tutabiliyor, analiz ediyor, katlayabiliyor ve içerdiği dört küçük çekmecenin her birine yerleştiriyor. Laundroid mucidi Shin Sakane,”Robot kolu yıkanmış giysileri teker teker alıyor ve sonra yapay zekâ çamaşırın türünü tanımlayıp uygun katlama için ayarlamaları yapıyor” diye belirtiyor.

çamaşır katlama makinesi
çamaşır katlama makinesi

Laundroid’e hangi giyim çeşidiyle uğraştığına karar vermek yaklaşık 10 dakika sürüyor ve birkaç dakika içinde katlanan tek bir çamaşır yüklemesi yaklaşık 8 saat sürüyor.

FoldiMate benzer şekilde çalışıyor, ancak elbise çekilmeden önce mekanik kollar ve merdanelerle katlanıp nemlendiriliyor ve daha sonra dış üniteye aktarılıyor. Giysiye hafif bir koku eklemek için bile bir seçenek var. Ancak, her iki makine modeli de şimdilik, iç çamaşırları veya bebek kıyafetleri gibi belirli öğeleri işleyemez makineleri işleyemiyor.

FoldiMate çamaşır katlama makinesi için 2018 yılı başında ön sipariş vermeye başlayabilir, 700$-850$ hedeflenen fiyatlar ile satın almayı düşünebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir