Gezilecek Yerler

Tatil zamanları yaklaştıkça, herkes acaba nereye gidilse derdine düşmektedir. Çünkü az da olsa şöyle bir düşündüğünüz zaman gezilecek o kadar çok yer vardır ki karar vermek bazen imkansız duruma gelmektedir. Dünya’nın ve Türkiye’nin gezilecek ve gezilmesi gerekilen çok yeri vardır. Sadece nasıl bir geziye çıkmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Kültür, coğrafya, doğa, yemek gibi farklı farklı nedenlerden dolayı tatile çıkabilirsiniz. Her gittiğiniz bölge de buna göre olacaktır. Yada gittiğiniz yerleri mevsimine göre seçmeniz gerekmektedir. Örneğin, Güneydoğu Anadolu’ya temmuz ayında gitmek ve 50 derecelik bir hava da gezmek pekte mantıklı olmayacaktır. Bunun yerine Akdeniz’e şelaleleri gezmeye gidebilirsiniz.

Yurt Dışında Nerelere Gidilir?

Dünya genelinde bize en yakında yerler genellikle Avrupa ülkeleridir. Bu nedenle yurt dışı gezileriniz için ilk tercihleriniz oraları olabilir. Viyana, Berlin, Atina, Roma, Prag vb. şehirler gidilebilecek en ünlü yerlerden bazılarıdır. Elbet ki tatiliniz öncesinde mevsime de dikkat ediniz. Malum kış aylarında bazı yerler gezilemeyecek kadar soğuk olmaktadır. Ayrıca gitmeden önce gideceğiniz şehirlerde mutlaka dikkat etmeniz gereken şey tatil günleri veya siyasi seçim zamanları gibi şeyler olacaktır. Çünkü bu gibi dönemlerde gittiğiniz yerlerde gezeceğiniz mekanlar kapalı olabilir ve tüm tatiliniz istediğiniz gibi olmayabilir.

Örneğin; ılık ve güneşli ilk baharın gelmesi ile birlikte Britanya adaları ya da Kuzey Avrupa, ideal tatil olabilir. Endülüs Turu, Balkanlar, Roma- Floransa gibi Avrupa turlarına gitmek için Mayıs ayı oldukça uygundur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir