Şık ve Zarif Bir Hediye Seçeneği: Cam Vazoda Çiçekler

Doğanın en büyük harikaları arasında  yer alan çiçekler, doğal ortamlarında sundukları estetik güzelliklerini ve zarifliklerini aynı zamanda cam vazo içerisinde de bu özelliklerini koruyabiliyorlar. Günümüzde çoğu tasarımcı artık çiçekler ile harikalar yaratarak, insanların da birbirlerine verebilecekleri birbirinden özgün tasarımlı hediyelerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Cam vazoda çiçekler aynı zamanda tamamen kişiye özel olarak da tasarlanabilen çiçekler olabiliyorlar.

Dar Boyunlu Cam Vazolar

Dar açılışı ve uzun gövdesi nedeniyle, dar boyunlu veya dışbükey vazolar, ince saplı çiçeklerle eşleştirilmesine olanak tanır. Bir dar ağızlı vazoda kullanacağınız bir ya da iki adet uzun saplı çiçek seçebilirsiniz. Gül veya orkide en iyi seçenekler olsa da nergis, papatya ya da zambak gibi çiçekler için de tercih edilebilir.

Küçük Küp Cam Vazolar

Küp şeklindeki küçük vazolar cam vazoda çiçekler tasarımı için kolay değildir. Genellikle ağır fakat çok geniş açılmayan çiçekler temel çiçeği oluşturur. Plumeria, menekşeler veya anemonlar gibi narin çiçeklerle özdeşleşmek kolaydır.

çiçek
çiçek

Kare Tank Cam Vazolar

Bu tür bir vazo şekli için güçlü gövdeli uzun boylu çiçekler seçilmelidir. Aynı zamanda tek bir kök ya da yapraklar için de mükemmeldir, tıpkı bir tomurcuk vazosu gibi. Renkli çakıl taşlarıçiçekleri desteklemek ve renk konsepti için harika bir eklentidir.

Balık Kâsesi-Fanus Cam Vazolar

Balıkkâseleriveya yuvarlak vazolar için çiçek seçerken, orkidelerya da küçük açılımın etrafına sıçrayacak küçük, yuvarlak şekilli çiçekler uygundur. Unutulmaması gereken en önemli nokta, vazo gövdesinin yüksekliğine göre güller, krizantemler, papatyalar, karanfiller hatta zambakları düşünebilirsiniz.

Uzun Silindir Cam Vazolar

Genellikle büyük boy, uzun silindir vazolar gösterişli bir imaj verir. Gül, lilyum, gladyol, ayçiçeği, şakayık veya ortanca gibi büyük yapılı çiçekler uzun boylu gövdeleri olan çiçeklerle takım halinde olduğunda mükemmeldir. Cömert yapraklara sahip çiçekler aynı zamanda uzun boylu yuvarlak vazo içine konulduğunda daha fazla hacim ve şıklık aratmaya yardımcı olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir