dekorasyon trendleri

Evinizi Dekore Ederken Pozitif Enerjiyle Doldurun

Evimiz dinlendiğimiz, vakit geçirdiğimiz ve kendimizi güvende,huzurlu hissettiğimiz yerdir. Evimizi dekore ederken dikkat edeceğiniz birkaç nokta evinizi pozitif enerji ile doldurarak huzur dolu bir ortam elde etmenize imkân tanır.

Pozitif Enerjiyi Evimize Yayalım

Evinizi dekore ederken fazlalıkları atın. Gereksiz ve çok eşya bulundurmak pozitif enerjinin evde hakim olmasını engeller. Hatta bu durum zamanla durgun enerjiden negatif enerjiye dönüşebilir ve gün içinde gereksiz yere sinirlenmenize sebep olacak noktalar oluşturabilir.

dekorasyon trendleri
dekorasyon trendleri

Evinizi sık sık havalandırın. Taze ve temiz hava pozitif enerjinin oluşmasında ilk adımdır. Yaşadığınız bölgenin havası kirli ise hava temizleyici kullanın. Böylelikle kaliteli bir hava solumuş olacak ve modunuzu yükseltmiş olacaksınız.

Aydınlatmaya önem verin. Doğru aydınlatma daha huzurlu ve ferah bir ortam oluşması için en önemli faktördür. Gündüzleri doğal ışık kaynağı olan güneşin içeri girmesine izin verin. Akşamları ise göz yormayacak ışık kaynakları kullanın.

dekorasyon modası
dekorasyon modası

Renk seçimine dikkat edin. Renklerin enerjisi olduğunu duymuşsunuzdur. Her rengin sizlere ve duygularınıza taşıdığı anlam farklıdır. Kırmızı güzel bir dekor rengi olmasına karşın, ev içerisinde çok noktada kullanılması sizi öfkeye davet eder. Turuncu coşkuyu temsil eder, ancak fazla kullanımı sizi yorgun hissettirecektir. Sarı neşe ve ilham rengi olmasına karşın sık kullanımı karmaşık duygulara sahip olmanıza sebep olabilir. Mavi sakinlik ve huzur kaynağıdır. Ev içerisinde yoğun ve aşırı mavi renk kullanımı ise sizleri depresyona itebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir