cilt güzelliği

Evde Pratik Cilt Bakımı

Cildine kim önem vermez ki? Cilt hem insan bedenindeki organların korunmasını sağlayan bir örtüdür hem de kişinin en görünen kısmıdır.

Kişinin cildinde oluşan en ufak bir kızarıklık, siyah nokta gibi durumlarda kimin morali bozulmaz ki? Zira güzellik bir bütündür ve ister bir sivilce olsun, ister mimik çizgileri kişinin görüntüsünü bozduğundan ortaya istenmeyen bir görüntü çıktığından kişinin evde pratik cilt bakımı yöntemlerini bilmesi ve uygulaması son derece önemlidir.

Biz de size bu yazıda evde pratik cilt bakımı adına yapılabilecek olan şeylerden bahsedeceğiz,

cilt bakım maskesi
cilt bakım maskesi

İşte Öneriler

Öncelikle çok basit hemen her evde yapılabilecek bir uygulamadan bahsedelim. Özellikle cildinizde siyah nokta gibi bir sorun var ise o zaman iyice kaynamış suyu bir tasın içine koyarak yüzünüzü, gözünüzü kapadıktan sonra bu suyun içine tutabilirsiniz. Bu yöntem cildinizin arınmasını ve siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Yine hem cildinizin parlaması, hem cildinizin sıkılaşması için limon suyu ve saf maden suyu karışımını banyodan sonra cildinize uygulamanız yeterli.

Cildinizde lekeler mi var. İnanın bundan da korkmanıza gerek yok. Lekenin olduğu yere bir miktar elma sirkesi sürmeniz yeterli.

Yine kusursuz ve pürüzsüz bir cilt için saf ipek ile cildinizde kese uygulaması yapmanız cildiniz için harika bir evde pratik cilt bakımı yöntemi.

cilt güzelliği
cilt güzelliği

Tüm bunların yanında cildinizin üzerinde buz parçaları gezdirmeniz cildinizi canlandıran ve dirileştiren yöntemler arasında.

Son derece basit ve pratik bir yöntem olan salatalık dilimleri ve salatalığın kabuğunu yüzünüze koymanın da ideal bir nemlendirici olduğunu asla unutmamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir