açık gelin saçı modelleri

En İyi Gelin Başı Saç Modelleri

Düğün günü gelinin makyajının, gelinliğinin ve özellikle saçının kusursuz olması gerekir. Gelin başı saç modeli yaptırırken mutlaka gelinliğinize ve kullanacağınız aksesuara dikkat etmelisiniz. Seçim yaparken makyajınızı, saçınızın rengini ve gelinliğinizde kullanacağınız aksesuarı da hesaba katmaya özen göstermelisiniz.

Gelinliğinize uygun saç modeli seçimi yaparken mutlaka düğünüzün nerede gerçekleştiğine de dikkat etmelisiniz. Kır ya da salonda yapılacaksa saç şekliniz de mekana uygun şekilde yapılmalıdır ve gelinliğinizle bir bütünlük oluşturmalıdır.

açık gelin saçı modelleri
açık gelin saçı modelleri

Gelin Başı Saç Modelleri Seçimi Nasıl Olmalı?

Yüz tipinize, gelinliğinizin yaka modeline ve düğününüzün yapılacağı ortama göre bir saç şekli belirlemelisiniz. Mecidiyeköy gelin başı modelleri arasında yer alan dağınık, sıkı, gevşek ya da örgü şeklinde olan topuzları tercih edebilirsiniz.

Önemli olan kullanacağınız aksesuarlarla bütünlük oluşturulması ve yüz şeklinizi ortaya çıkaran modellerin tercih edilmesidir. Minyon veya oval yüz hatlarına uygun modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Yüz hatlarınıza uygun bir model belirledikten sonra geceye damganızı vurabilirsiniz.

mecidiyeköy gelin başı
mecidiyeköy gelin başı

Modern Gelin Başı Modelleri

Otel veya tarihi mekanda evlenecek olan gelinler saçlarına daha gösterişli topuz modellerini seçmeliler. Kır düğünü tercih edecek olan gelin adayları ise, salaş ya da örgü topuzu tercih edebilirler. Gelin başı modeli seçimi yaparken uzmanlardan da yardım alabilirsiniz. Saça uygun aksesuar seçimi yapılırken de dikkatli olmalısınız. Saçlarınız çok kısaysa ek saç kaynak işlemi yaptırarak saçlarınızı daha havalı ve gür gösterebilirsiniz.

Gelin adayları saçlarını yaptırırken seçecekleri modelin yanı sıra saçlarının uzun süre boyunca bozulmamasına dikkat etmelidir ve profesyonel bir uzmandan yardım almalıdır. Saçınızın şekline ve yüz tipiniz uygun modelleri https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/b/mecidiyekoy-gelin-basi sitesini inceleyerek karar verebilir ve gerekli iletişimi sağlayarak yüz şeklinize en uygun modeli belirleyebilirsiniz.

Düğün gecenizin yıldızı olacak ve o geceye damganızı vurmak istiyorsanız, saçınızın hem doğal hem de estetik görünmesi önemlidir. Modern tasarımların yanı sıra klasik modelleri de tercih edebilirsiniz. Gelinlik modelinize ve yüz hatlarınıza uygun doğru saç şeklini seçtiğiniz zaman düğün gecenizi daha özel ve güzel hale getirebilirsiniz.

Saç tokaları, aksesuarlar ve minik süslerle hareketlendirilen saçlarınızla o geceye damganızı vurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir