pirinç suyu

Ellerdeki Kahverengi Lekeleri Gideren Maske

Cilt lekelerinde etkili çözüm yollarından biri de pirinç suyudur. Cilt lekelerinin renginin açılmasını sağladığı gibi yaşlılık lekelerini de yok ediyor. Güneşin zararlı etkileri ve ellere gereken özeni göstermemek zamanla ellerde lekelerin oluşmasına neden oluyor. Pirinç suyu ile yapılan maskeyi ellerinize haftada bir uygularsanız, leke probleminin önüne geçersiniz.

elde lekeler
elde lekeler

Pirinç Suyu ile Ellerdeki Kahverengi Lekelere Son

Yarım çorba kaşığı limon suyu, Yarım fincan haşlanmış pirinç, 1 su bardağı su ile yapılan bu maske ile cilt lekelerine son. Bir kaseye haşlanmış pirinci ve yarım limon suyunu koyun. Pirincin suyu ile bir su bardağı suyu da ayrı bir kaba koyun. Ezilen pirinci de içine katın. Bu karışım içinde ellerinizi 20 dakika kadar bekletin.

Elleriniz için pirinç suyu toniği de hazırlayabilirsiniz. Bir tencereye 1 su bardağı pirinç ekleyin ve üzerine iki su bardağı su ekleyin.

pirinç suyu
pirinç suyu

Pilav gibi pişmemesi gerekli olduğu için gözünüz devamlı tencerede olsun. Su kaynamaya başladığı zaman 5 dakika bekleyin ve hemen ateşi söndürün. Bu karışım ılıdıktan sonra bir hafta buzdolabında saklanır. Bu karışım il her gün ellerinizi temizleyin.

Pirinç suyu hazırlamak için pişirmek yerine pirinci suda 2 saat bekletip kullanabilirsiniz. 1 su bardağı pirincin üzerine 2 su bardağı su koyun ve 5 saat bekletin. Hazırlanan su ile bir hafta boyunca lekelerinizi silin. Bu karışımı yüz lekeleriniz için de kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir