akdeniz diyeti

Diyet Yapanlar İçin Altın Öneriler

Doğru gıdaları tüketerek hem tok kalırsınız hem de daha hızlı kilo verirsiniz. Diyet yaparken pes etmemek için ufak ipuçlarına dikkat etmeli ve diyete başlamalısınız. İlk olarak şeker tüketimine sınırlandırma getirin. Şeker, vücudun daha hızlı yağlanmasına neden olur. Light atıştırmalıkların tümünden uzak durun. Bu tarz yiyecekler bel kısmınızın daha fazla yağlanmasına neden olur. Sağlıklı atıştırmalıklar olan fındık, meyve ya da ceviz tüketebilirsiniz.

diyet
diyet

Diyet Yapanların Mutlaka Uygulaması Gereken Kurallar

Kilo vermek ve kilonuzu muhafaza etmek işitiyorsanız taze sebze ve meyve tüketin. Hazır meyve suyu, konserve sebze ve meyveden ise kaçının. Sebzelerde bol miktarda lif bulunur. Diyet sırasında lifli gıdalara yönelmelisiniz. Somon ve ton balığı gibi omega-3 yağ asitlerini almayı alışkanlık haline getirin.

akdeniz diyeti
akdeniz diyeti

C vitamini kilo vermenizi hızlandırır. Kivi, portakal, greyfurt, limon tüketmeye özen gösterin. Meyve tüketirken daha az şekerli olanlara yönelin. Öğün atlamak size yarar sağlamaz. Öğün atladığınız zaman daha fazla şekeriniz düşer ve daha çok yersiniz. Diyet sırasında mutlaka diyet listesine bağlı kalın ve gün içinde tüketilmesi gereken yiyecekleri yemeye çalışın. Şok diyetlerden uzak durun ve onun yerine kalıcı kilo vermenizi sağlayacak diyetlere yönelin. Akşamları sekizden sonra yemek yememeye çalışın. Gün içinde tatlı ihtiyacı hissederseniz bir parça bitter çikolata ya da küçük kase sütlü tatlı tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir