anne sevgisi

Doğumdan Önce Bebeklerin Öğrendiği 4 İnanılmaz Şey

Yetişkin olduğumuzda ve hatta biz çocukken bile, yaşadığımız hiçbir şeyi hatırlamıyoruz. Oysa annemizin rahminde birçok şeyi öğreniyoruz. Bugün, inanması zor olsa da doğumdan önce bebeğinizin öğreneceği 4 esrarengiz şeyi keşfedeceksiniz.

anne bebek
anne bebek

Annenin Sesi

Ana rahminde bebekler annenin ses tonunu mükemmel bir şekilde tanır. Annenin sesi bebeği rahatlatır, güvende hissettirir. Bu nedenle, annelerin bebekleri ile konuşmaları, önerilir. Aslında, her anne gerçek etkisinin farkında olmadan bunu yapıyor. Bu her iki taraf için de olumludur. Farkında olmadan, bebeğinizle bağ kuruyorsunuz.

Çevredeki Diğer Sesler

Bebekler sadece annenin sesini değil, aynı zamanda çevredeki sesleri de öğrenebilirler. Bu sayede, yakınlarının seslerini, hatta dinlediği müziği algılamayı öğrenirler. Yeni doğanların belirli bir tür müzik veya bir dizi sese ilgi duyması alışılmadık bir durum değil.

Anne Kokusu ve Damak Zevki

Bir şekilde, yenidoğanlar kendi annelerinin kokusunu algılama yeteneğine sahiptir. Bu nedenle doğar doğmaz annelerinin kokusunu takip ederler. Kimi zaman bir yabancı ya da kokusunu algılamadığı biri bebeği tutarsa ​​bebek ağlar. Ayrıca annenin yemek zevki ile bebeğinki eşittir. Bir bakıma anne karnındaki bebekler, güvenle yiyebilecekleri şeyleri öğrenirler.

anne sevgisi
anne sevgisi

Sevgi

Gebelik sırasında karın ovmak, konuşmak gibi eylemler, bebeğinizin genel olarak sevgi ve şefkat dünyasına yakın olmasını sağlar. Dahası, bebekler, dış dünyadan aldıkları sevgiyi bilir ve algılarlar. Kısa süre önce  yapılan bir çalışmada; bebekler annelerinin okşamalarına benzer şekilde ellerini kaldırarak yanıt verdiler. Bu girişim, anne ile sevgi ve iletişim kurma isteği idi.

Bebekler eğitimli olarak doğarlar, duyuları sayesinde, annelerinin ve çevrelerindeki insanların verebilecekleri güven ve sevginin nerede olduğunu bilecek durumda dünyaya gelirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir