cilt bakımı

Cilt Bakımında Yapılan Hatalar

Günümüzde cilt bakımı yapan kadınlar, bakımlarını yaptıkları ciltlerde bazı hatalar yapabilir. Cilt bakımında en sık yapılan hataların başında sigara dumanının cilde verdiği zarardır. Sigara dumanındaki kimyasal etkenler ciltte gözenekleri açar. Gözeneklerde yaşanan açılmalara toksinleri doldurduğu için erken yaşlanma görülür.

cilt
cilt

Cildin kendi kendini yenileme özelliğine de zarar verir. Cilt bakımında yapılan yanlışlardan birisi de kişinin cilt bakımına zarar olmayacağı düşüncesi ile kişinin tatile çıkmadan önceden birkaç kez solaryuma girmesidir. Ciltte yanma için solaryuma girmeden çeşitli doğal yöntemler uygulayabiliriz. Bazı kadın ciltlerinde günlük ya da haftada en az iki defa peeling işlemi yapıyor.

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı kadınların cilt bakımlarında yaptığı yanlışlardan bir tanesi de bacaklarınızı tıraş ederken tıraş kremi yerine sabun veya vücut şampuanı kullanıyor olmanızdır.  Bu ürünlerin kullanması sonrası yapılan temizlik işleminde kırmızı lekeler olulaşabiliyor. Kadınlar cilt bakımlarında birçok yanlışı yaparlar. Yapacakları yanlışlardan birisi de belirlenen sivilcelerin temizlenmesi için cilt köküne verilen zarardır. Sivilce bakımlarında en doğru yöntemi bulmak önemlidir.

cilt bakımı
cilt bakımı

Aksi halde yapılan yanlış yöntemler ciltte sorun yaşamınıza neden olur. Cilt bakımında hamile olan kadınlar hamile olduklarını unutarak  ciltlerinde önemli sorunlar oluşturacak hatalar yaparlar.  Cilt bakımında yapılan hatalardan birisi de makyaj fırçasının nadiren temizlenmesidir. Cilt bakımı için kullanılan temizlik fırçaları kimi zaman bakteri dolabilir. Bundan dolayı bu fırçalar sık sık temizlenmeli ve kullanılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir