estetik

Burun Estetiği Artık Yeni Teknikler ile Yapılıyor

Rinoplasti yani burun estetiği ile beraber burun bölgesinde yer alan kusurların etkili şekilde giderilmesi gerçekleştirilmiş olacaktır. Hastanın nefes alışverişi ile alakalı herhangi bir sorun olduğu takdirde yaş sınırı olmazken, bunun dışında kadınlarda 18 erkeklerde ise 19 yaş sınırı bulunmaktadır. Bunun nedeni ise hastaların gelişim dönemlerinde burun yapısının net olarak yüze oturması gerektiğidir. Aksi halde henüz bu süreç tamamlanmadan yapılacak olan operasyonların ardından istenilen görüntü elde edilmemiş olacaktır.

avşar estetik ameliyat
avşar estetik ameliyat

Burun Estetiği Operasyonu Öncesinde Neler Yapılır?

Genel olarak burun estetiği operasyonlarında önemli olan şey doğru doktor ve tekniğin seçilmesi gerekmektedir. Geçmiş dönemlerde açık ya da kapalı tekniklerde yapılan operasyonlarda amaç burnun istenilen görüntüye ulaşmasıdır. Şimdilerde birçok kişi Dr. Yakup Avşar klasik tarzdaki öncesi sonrası simülasyonu yerine çok daha farklı bir tekniği ortaya koymakta. 3D mask isimli yöntem ile operasyon sonrasındaki görünüm net olarak ortaya koyulacaktır. Bununla beraber operasyon öncesinde gerekli olan görüşmelerin yapılmasından sonra vitamin, bitkisel tablet, aspirin, yeşil çay ve aspirin gibi şeylerden en az 1 ay uzak durulması önemlidir. Bunların yanı sıra Retinoik acid içerikli sivilce kurutucu ilaçlar da kullanılmamalıdır. Çünkü bunlar iyileşme sürecinin yavaşlamasına sebep olur. Diğer operasyonlarda olduğu gibi sigara ve alkol da yine azaltılıp ameliyat günü hiçbir şekilde kullanılmaması gereken şeyler içerisinde yer alıyor.

3D Mask Nedir?

Bilindiği üzere burun estetiği operasyonu sonrasında ortaya nasıl bir sonuç çıkacağı geçmiş dönemlerde tam olarak bilinemiyordu. Yalnızca operasyon türüne bağlı olarak ortaya çıkartılan simülasyonlar ne yazık ki insanları tatmin etmiyordu. Bundan dolayı da pek çok kişi burun estetiği operasyonlarına karşı son derece mesafeliydiler. Ancak şimdilerde Dr. Yakup Avşar hastalarının burun estetiği ameliyatlarında akıllarında herhangi bir soru işareti kalmaması adına yepyeni bir metodu ortaya koydu. Yurtdışında 3D Avşar Mask olarak bilinen 3D mask tekniği sayesinde artık hastalar nasıl bir burun istediklerini Dr. Avşar’a belirtiyor, sonrasında da yüzün yapısına en uygun olacak burun doktor tarafından 3D ortamda belirleniyor. Bunun 3D print teknolojisi ile yazdırılması sonrasında ortaya çıkacak olan maske, kişinin ameliyat sonrasındaki görünümü olacağından; insanlar akıllarında herhangi bir soru işareti kalmamış olacaktır.

3d maske
3d maske

Mikro-Rinoplasti Tekniği Nedir?

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında oldukça sık bir şekilde kullanılmaya başlanan mikro-rinoplasti yönteminin mimarı olan Dr. Yakup Avşar ile beraber artık insanlar istedikleri burun yapısına çok daha kolay bir şekilde ulaşmış oluyorlar. Kullanılacak olan bu teknik sayesinde artık burnun her bir bölgesinin üzerinde cerrahi işlemler son derece kaliteli ve ince bir işçilik ile gerçekleştiriliyor. Bunun sebebi ise mikromotor sisteminin uygulanmasıdır. Dr. Avşar’ın dizayn ettiği özel mikromotor uçları sayesinde burnun her bölgesine ve normalde zorlu bir şekilde yapılacak olan operasyonlar, kapalı burun ameliyatları ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Teknik endoskopi teknolojisi ile birleştirilip uygulanmaktadır. Mikro kamera sayesinde burunda operasyon yapılacağı bölge 20 kat büyütülerek normalde çok güç olabilecek burun operasyonlar kaliteli bir şekilde yapılabilmektedir. Üstelik buna burun kemiğinin şeklinin değiştirilmesi işlemleri de dahildir.

Mikro-Rinoplasti Tekniğinin Avantajları

Bu tekniğin en büyük avantajı burun bölgesine etkinin minimum oranlarda olurken burun istenilen şekle kolaylıkla sokulmuş olmaktadır. Bununla beraber mikro-rinoplasti ile beraber hastanın operasyondan sonraki iyileşme süreci de çok ciddi anlamda kısalacaktır. Açık burun ameliyatı ile yapılması zorunlu olan zorlu işlemler de mikro-rinoplasti operasyonu ile kapalı bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir