burçlar ve tarihleri

Burçlar Ve Tarihler

*Burç, Gökyüzünde yer alan on iki takım yıldızına verilen addır. Doğum anında, Güneş’in bulunduğu konuma göre, kişi o burca sahip olur. Burçlar dört kategoriye ayrılır ve doğum tarihlerine göre şekillenir. Birinci kategori ateştir. İkincisi toprak, üçüncüsü hava dördüncüsü ise su’dur. Bunlara grup ismi de verilmektedir. İlk kategori olan Ateş’te Koç, Aslan ve Yay burçları vardır.

*Koç, 21 Mart-20 Nisan tarihleri arasında doğan kişilerin sahip olduğu burçtur. Peki koç burcu özellikleri nelerdir? Koç burcu insanı, genellikle lider bir kişiliğe sahip olur. Yöneticilikte çok başarılı ve dinamiktirler. İnatçılık özelliği çok belirgindir. Fakat aynı zamanda da çok neşelidirler. Biraz bencil bir yapıları da yok değildir. Yönetici gezegenleri ise Mars’tır.

burçlar ve tarihleri

*Aslan burcu 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğan kişilerin sahip olduğu burçtur. Aslan burcunun yönetici gezegeni Güneş’tir. Dolayısıyla bu insanlar gösterişe meraklıdırlar. Aslan burcu kadınları süslenmeyi sever. Aslan burcu erkekleri de övülmekten onur duyar. Özgüvenli ama aynı zamanda da merhametlidirler.

*Yay burcu insanlarının doğum tarihi 23 Kasım- 22 Aralık’ tır.

Yay burcu; aslan, koç ve ikizler burçlarıyla çok iyi anlaşır. Oğlak ve yengeçse genelde anlaşamadığı burçlardır. Maceracı bir ruha sahip olan Yay insanları, genelde belli bir yere bağlı kalmayı sevmezler. Bu özelliklerinin olumlu olduğu gibi olumsuz tarafları da vardır. Ancak çok hayat dolu olmaları, onları genel olarak sevilen insanlar yapar.

Toprak Grubu Burçları ve Özellikleri

Toprak grubunda bulunan burçlar oğlak, boğa ve başaktır. Ve genel özellikleri arasında zeki ve mantıklı hareket etmeleri vardır.

*Oğlak burcu 23 Aralık – 20 Ocak tarihleri arasındadır. Ve yönetici gezegeni Satürn’dür. Genelde hayat içinde karşılaştıkları olaylarda hep temkinli davranırlar. Mantıklarını asla kaybetmez ve heyecana kapılmazlar. Dışarıdan bakıldığında soğuk gibi görünseler de aslında bu, onların telaşlı bir yapıya sahip olmamasından ötürü kaynaklanır.

*Boğa burcu, 21 Nisan ve 21 Mayıs tarihleri arasındadır. Boğa burcu insanları için yemek çok önemlidir. Yemek onlar için adeta bir hobidir. ‘Rahatına düşkün’ sıfatını hak edecek kadar tembeldirler. Yönetici gezegenleri Venüs’tür.

*Başak burcu 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasındadır. Yönetici gezegenleri Merkür’dür. Planlı ve programlı bir hayat düzenine sahiptirler. Çok çalışırlar. Zekilerdir. Bazen mükemmelliyetçi yanları onları zora sokabilir.

Hava grubu burçları nelerdir? Özellikleri nedir?

Hava grubu burçları; terazi, kova ve ikizlerdir. Hava grubu burçları öğrenmeye ve gelişmeye çok açıktır. Akıllı ve meraklılardır.

*Terazi burcu, 23 Eylül- 22 Ekim tarihleri arasındadır. Terazi burcu, centilmen erkeklerden ve zarif kadınlardan oluşur. Onlar her zaman sakin ve dingin bir yapıya sahiptir. Kısacası terazi için en uyumlu burç denilebilir.

*Kova burcu 22 Ocak ve 19 Şubat tarihleri arasındadır. Kova burçları çok cömert ve yardımseverdir. Kendilerinden önce karşısındakini düşünürler. Ancak pek sorumluluk sahibi oldukları söylenemez bu sebeple işlerini hep aksatırlar. İkizler burcu 22 Mayıs – 22 Nisan tarihleri arasındadır ve bu burcun insanları genellikle dengesizlikleriyle tanınır. Beş dakika önce söyledikleriyle beş dakika sonra söyledikleri birbiriyle çelişebilir. Kısaca tutarsızlardır. Yönetici gezegenleri Venüs’tür. Neşe dolu bir yapıya sahiptirler.

Su grubu burçları ve özellikleri

Su grubu burçları; balık, yengeç ve akrep burçlarından oluşur.

*Balık burcu 20 Şubat ve 20 Mart tarihleri arasındadır. Ve bu burcun insanları aşırı duygusallıklarıyla bilinirler. Balık burçları için en önemli şey hislerdir. Mantıklarıyla değil, kalpleriyle hareket ederler. Narin ve naif bir yapıları vardır.

*Yengeç burcu 23 Haziran- 22 Temmuz tarihleri arasındadır. Yengeç burçları çok özverili ve merhametlidir. Hoşgörüleriyle tanınırlar. Her zaman cana yakın ve sabırlılardır.

*Akrep burcu 23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasındadır. Akrep insanları çok kindardır. Kendilerine yapılan kötülüğün unutmaz,

hakkını verirler. Ancak iyilikleri de unutmazlar, karşılıksız bırakmazlar. Dikkat çekici insanlardır. Ve azimle hırs onların yaşam felsefesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir