7 Adımda Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Araştırmaya göre, müşterilerin %76’sının satın almadan önce çevrimiçi araştırma yaptığı tespit edilmiştir. Çevrimiçi bir varlık oluşturamazsanız, hedeflerinize ulaşamazsınız. Bu nedenle işletmeler, gereksinimlerine göre bir web sitesi oluşturmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmalıdır.

Etkileyici Bir Web Sitesi Oluşturmak İçin 7 Adım

Doğru CMS’yi Seçin

Web sitesi geliştirmeye başlamak için hem etkili hem de etkili olan en iyi CMS platformunu seçmeniz gerekir. HubSpot, WordPress, Drupal vb. yerleşik işlevsellik, güvenlik özellikleri, kurulumlar, SEO işlevselliği vb. sunan yaygın olarak seçilen açık kaynaklı platformlardan bazılarıdır.

Sitenizin mükemmel olmasını istiyorsanız, web sitenizi oluşturmak, korumak ve sürdürmek için en iyi CMS’yi seçmek için biraz zaman ayırın.

Alan Adı Alın

Web siteniz için seçeceğiniz adın hem profesyonel hem de hatırlaması kolay olduğundan emin olun. Unutmayın, karmaşık isimler yalnızca ziyaretçilerin kafasını karıştırmakla kalmaz, aynı zamanda marka kimliğinizi de sulandırır.

Bir Tema/Şablon Seçin

Sonunda, biraz iş yapmanın zamanı geldi. Pazarlama geçmişiniz varsa kodlama yapmak yerine işinize göre en iyi temayı/aracı seçin.

En iyi hazırlanmış düzeni seçmek, sitenize çekici bir görünüm kazandırmanıza olanak tanır. Seçtiğiniz şablonun işletme veya marka türüne bağlı olduğundan emin olun. Hedef kitlenize göre bir web sitesi tasarlamak, ziyaretçilerin dikkatini çekmenizi ve yatırım getirisini artırmanızı kolaylaştıracaktır.

Temanızı/Şablonunuzu Özelleştirin

Umarım, web siteniz için en iyi şablonu seçmişsinizdir. Şimdi, web sitenizi farklı göstermenin zamanı geldi.

Birçok içerik yönetim sistemi, sürükle ve bırak seçeneğine dayanmaktadır. Böylece şablondaki değişiklikleri tek bir tıklama ile yapabilirsiniz. Sürükle ve bırak sayfa düzenleyicisini kullanarak renkleri değiştirebilir, resimleri, sosyal medya simgelerini değiştirebilir, formlar, menüler, içerik, yazı tipi boyutu, düğmeler vb. ekleyebilirsiniz.

Sayfa ve İçerik Ekleyin

Özelleştirmeyi tamamladığınızda, bir sonraki adım web sitenize sayfa eklemektir. Web sitenizin ana sayfa, hakkımızda sayfası, bize ulaşın sayfası, hizmet sayfaları, blog sayfası ve gerekirse ürün sayfası gibi bu sayfaları içerdiğinden emin olun.

Genel Ayarları Güncelleyin

Genel ayarları yapmanın zamanı geldi. SEO öğelerinizi güncellemek, arama görünürlüğünüzü artıracak ve sitenizi Google’da sıralayacaktır.

İşinize Yarayacak Uzantıları ve Eklentileri Edinin

Son olarak, sitenizin işlevselliğini daha da artıracak eksik öğeleri bulmanız gerekir. Bu öğeler uzantılar, eklentiler, uygulamalar, entegrasyonlar vb. olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir