Yüksek Bel Pantolon Giymenin Püf Noktaları

80’li dönemlere büyük damga vuran yüksek belli pantolonlar moda dünyasında yerini aldı. Vücudu daha şekilli gösterdiği gibi bazı detaylara dikkat ederseniz vücudunuzun daha formda görüneceğini de fark edersiniz. Bacak boyunu uzun göstereceği gibi bel kısmınızı da öne çıkaran oldukça kullanışlı bir pantolon modelidir.

Yüksek Bel Pantolonun İncelikleri

yüksek bel
yüksek bel

Bel kısmınız ince değilse yüksek belli pantolonlarla belinizi daha ince gösterebilirsiniz. Üst kısmınız şayet alt bölümünüzden uzun ise yine yüksek belli pantolonları tercih etmelisiniz. Üst bedeniniz kısa ise yüksek belli pantolonlardan kaçınmalısınız. Basen kısmınız geniş ise yüksek belli pantolon modelleri sizler için doğru seçim olmaz. Hırka ya da blazer ceket ile sorunlu bölgenizi kapatabilirsiniz.

Üst kısmınız geniş ve omuzlarını da geniş ise yüksek belli pantolonlar tam size göre seçimdir. Crop adı verilen ve bel üstünde biten parçalar her zaman yüksek belli pantolonlar için doğru kıyafet seçimidir. Yaz ayında bistüyerle özellikle kombinleyebilirsiniz.  Sonbahar ayında ise hırka ile farklı bir stil oluşturabilirsiniz.

Kemer kullanmak isterseniz ince tarzda olanları tercih edin. Dökümlü gömleklerle ise salaş bir görünüm yaratabilirsiniz. Gömleği pantolonunuzun içine sokmanız ile birlikte dökümlü bırakmanız önerilir. Topuklu ayakkabı ile giyerseniz daha zarif bir görünüm yaratırsınız. Kış ayında özellikle aynı renk bot ya da çizme ile giyerseniz bacak boyunuz daha uzun görünür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir