Yaz Ayları Yaklaşırken Nereye Gidilir?

Yaz sıcakları yavaş yavaş gelirken ve deniz mevsimi açılırken tatil yapmak isteyenler içinde yavaş yavaş inceleme vakti gelmiştir. Gerek ülkemiz içerisinde gerekse yurt dışı turlarında gezilecek görülecek bir çok farklı yer bulunmaktadır. Bunların arasından seçim yapmak elbette çok fazla kolay olmayacaktır. Ancak sizlere bazı önerilerde bulunabiliriz. Tüm yurt genelinde havasının hemen hemen her yerinde hissedildiği bu güzel mart ayından gidilecek en güzel yerlerin başında Kapadokya, Maşukiye ve Batı Karadeniz gelmektedir Çünkü bu bölgeler kışın oldukça soğuk yazın ise oldukça sıcak olmaktadır. Bu nedenle gezilecek en güzel mevsimler bu aylarda olmaktadır. Mayıs ayında yazlık yerler kalabalık hale gelmeden bu bölgelere giderek tatilinizin tadını çıkarabilirsiniz. Safranbolu ve Amasra ile başlayarak harika bir Batı Karadeniz turu yapabilirsiniz.

Yaz Tatili
Yaz Tatili

Mayıs Ayında Favori Yerler

Mayıs ayının en gözde yerlerinden birisi de Kapadokya’dır. Nevşehir, Kapadokya’ya giderek yaz aylarının sıcaklığı gelmeden harika bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. Kapadokya bölgesinde balon turları ile harika bir gün batımına tanıklık etme imkanı bulabilirsiniz.

Eğer ki yurt dışı turlarını düşünüyor iseniz, Mayıs ayı içerisinde İtalya, Bella-Roma, Floransa ve Venedik harika bir tercih olabilir. Eğer ki deniz, kum, güneş üçlüsünü düşünüyor iseniz de Bali harika bir seçim olacaktır.  Mayıs aslında hem sıcak hem de akşam saatlerinde soğuk olduğu için tatil tercihi için oldukça uygun olacaktır. Aynı zamanda yazın tam başlangıcı olduğu için fiyatlar bakımından da oldukça uygun olacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir