Youtube İzlenme Süresini Artırmanın 4 Yolu

Youtube kanalınıza giren kullanıcıların koyduğunuz videoları daha uzun süre izlemesinin yollarını mı arıyorsunuz? YouTube videolarınızın hassas şekilde ayarlanması kanalınızın oluşturduğu görüntüleme sayısını artıracak ve daha uzun görüntüleme oturumları sunacaktır. Bu makalede, youtube izlenme artırma yollarını keşfedeceksiniz.

YouTube İzlenme Süresi Nedir?

Ekim 2012’den önce, toplam görüntüleme sayısı, Youtube’un video sıralamasında birincil faktördü. Bununla birlikte, YouTube aynı ay algoritmalarını güncellediğinde, izleme süresi 1. sıradaki faktör oldu.

İzlenme süresi (veya YouTube analizinde popüler olarak adlandırıldığı şekliyle kitleyi elde tutma), toplamda görüntüleyenlerin videolarınızı izlemek için harcadığı toplam süredir.  İzleme süresinin artmasıyla, Youtube’un arama ve önerilen videolar aracılığıyla kanalınızı tanıtması daha olasıdır ve bu da daha fazla görüntülemeye yol açar.

Artık Youtube’un izleme süresinin önemini anladığınıza göre, youtube izlenme artırma yollarına yardımcı olacak beş taktiğe bakın.

1: Doğrusal Görüntüleme Deneyimi Sağlamak için Oynatma Listelerini Yapılandırma

YouTube videolarınız için oynatma listeleri oluşturmak, potansiyel görüntüleyenleri en iyi içeriğinizden daha fazlasını izledikleri daha uzun bir görüntüleme deneyimine yönlendirmenin bir yoludur.

Videolarınızı ilginç bir şekilde düzenlediğinizde, görüntüleyenlerin diğer videolarınızı izlemesi daha olasıdır. Bu, sonuç olarak YouTube’da daha yüksek bir sıralama sağlayarak izleme süresini artırır.

Oynatma listelerinizi optimize etmek için, her video için IN ve OUT noktalarını numaralandırmak üzere Youtube’daki başlangıç ​​ve bitiş zamanı işlevini kullanın, bu da daha etkileyici bir kullanıcı deneyimi yaratır.

Oynatma listesi özelliğini kullanıyorsanız, görüntüleyenlerin izlemelerini durdurmalarına neden olan sıkıcı izleyicileri önlemek için video tanıtım ve çıkışlarınızdan kurtulmayı düşünün.

İpucu: YouTube, her videonun sonunda ilgili videolara bağlantı vermenize olanak tanır. Youtube izlenme artırma için bunun yerine temalı bir oynatma listesine bağlantı verin. Görüntüleyenler oynatma listesi URL’sini tıkladıklarında, hızlı bir şekilde oynatma listesi oynatıcısına yönlendirilirler.

 2: İçeriğinizi Doğru Şekilde Yansıtan Başlıkları ve Küçük Resimleri Seçin

Videolarınızın başlıkları ve küçük resimleri video görüntülemelerinizi ve sıralamalarınızı etkiler. Görüntüleyenlerin tıklaması için birincil tetikleyici görevi görür ve bir videonun içeriği hakkında ön bilgi verir. Küçük resimlerin ve başlıkların doğru kombinasyonunu seçmek izleme sürenizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Görüntüleyenlerin tıkladıklarında ne bekleyeceklerini bilmesi için videonuzun içeriğini doğru bir şekilde yansıtan bir resim seçin. Görüntüleyenleri yanlış yönlendirmemek önemlidir, çünkü hayal kırıklığına uğramaları ve izlemeyi bırakmaları daha olasıdır.

3: Videolarınız Boyunca Kartları Kullanın

Kartları çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz, ancak görüntüleyenleri etkileşimde tutmak için en iyi taktik, YouTube kanalınızdaki görüntüleyenlerin ilgileneceği diğer içeriklere bağlantı oluşturmak için kullanmaktır.

4: YouTube Anahtar Kelimelerine Göre İçerik Oluşturma

Uzun kuyruklu YouTube anahtar kelimelerini hedeflemek, kullanıcıların rakipleriniz yerine videolarınızı izlemelerine yardımcı olabilir ‘.

Anahtar kelimeleri tanımlamanın bir yolu, Youtube’un öneri özelliğini kullanmaktır. YouTube arama kutusuna kitlenizin ilgilendiğini bildiğiniz bir kelimeyi yazın ve Youtube’un önerilen aramalarını not edin. Bunlar sadece rastgele öneriler değildir; Kullanıcıların ne görmek istediklerine dayanır. Bu önerileri videolarınız için konu olarak kullanın.

Örneğin, ’içerik pazarlaması’ teriminin önerilerine dayanarak, ’yeni başlayanlar için içerik pazarlaması’ ve ’içerik pazarlaması fikirleri’ üzerine odaklanan bir video oluşturabilirsiniz.

Ayrıca ne tür videolar ürettiklerini görmek ve hangi anahtar kelimeleri hedeflediklerine bakmak için rakiplerinizin kanallarına göz atın. İlerideki videolar için bu anahtar kelimeleri not edin.

Google ve diğer arama motorları, web’deki metinleri ve diğer okunabilir içerikleri taramak  için örümceklerini kullanır. Arama motorları, sitenin yükleme süresi, kullanıcı deneyimi, bağlantıları izler.

Bu işlem YouTube ile tamamen farklıdır. Videolar makale olmadığı için taramaları zordur. YouTube, kullanıcılar için en iyi arama sonuçlarını bulmak için izlenme süresine öncelik verecektir.

Yukarıdaki dört taktiği Youtube kanalınıza dahil etmek, izlenme sürenizi ve buna karşılık olarak ağdaki arama sıralamanızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla bilgi için https://www.youtubeturkiye.net/bilgiler/youtube-izlenmeleri-nasil-artiyor/ tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir