saç kuruluğu

Yıpranmış Saçlar için Doğal Bakım Tavsiyeleri

Yaz mevsimine girdiğimiz bu dönemlerde özellikle de bayanların saçları güneşin etkisiyle çok çabuk yıpranabiliyor. Bir de sık sık denize gidiyorsanız saçlarınıza oldukça fazla zarar veriyor. Hal böyle olunca ya saçlarımıza gereğinden iki kat daha fazla özen göstermemiz gerekir.  Bir de hassas yapılı, ince telli saçlara sahipseniz bu yazımızda siz değerli okuyucular için yazmış olduğumuz önerileri mutlak okumalı ve dikkate almalısınız.Çünkü bu yazıda sizler için evde uygulayabileceğiniz pratik bakım önerilerinden kısaca söz ettik.

saç kuruluğu
saç kuruluğu

Doğallıktan asla vazgeçmeyenler diyenlerdenseniz size önerimiz doğanın bizlere sunduğu o mucizelerden kesinlikle ve kesinlikle yararlanmanız gerek. Tonlarca parayı verip büyük markaların saç ile ilgili ürünlerini almaktan artık siz de vazgeçin. Doğru malzemeleri, doğru anda, doğru şekilde karıştırıp kullanırsanız olumlu etkileri görebileceksiniz. Ayrıca sağlıklı beslenerek de saçlarınızı yıpranmaktan kurtarabilirsiniz.

Parlak ve Canlı Saçlar İçin

Saç canlılığı hususunda beslenmenin önemi çok büyük. Mesela kahvaltıda kesinlikle yumurta tüketmenizi tavsiye ediyoruz.  Ayrıca günde bir kase yoğurt tüketmekten asla vazgeçmemelisiniz. Yaptığınız tüm saç bakımlarını her zaman temiz saçınıza uygulamamız gerekiyor.

saç yıpranması
saç yıpranması

Doğal organik malzemeler kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Yine bol su içmeyi asla unutmamalısınız. Bir başka tavsiyemiz de zeytinyağı ve yumurtayı karıştırarak uygulamanız. Bu karışım saçlarınızı nemlendirirken aynı zamanda kepekleri azaltır. Daha sağlıklı saçlar için bu tavsiyelerimizi mutlaka dikkate alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir