kavga etmek

Kötü Giden İlişkileri Düzeltebilmek Mümkün mü?

İlişkilerde zaman zaman problem yaşamak son derece doğal bir durumdur. Ancak ilişkinizde son dönemler çok fazla tartıştığınızı ve problem yaşadığınızı düşünüyorsanız bu durum ciddi sıkıntılara da yol açabilir. Böyle dönemlerde ise dikkatli olmanız gereken bazı noktalar bulunuyor.

Kötüye gittiğini düşündüğünüz ilişkinizde ilk önce sorunu net bir şekilde belirlemeniz gerekiyor. İlk dönemlerde son derece güzel giden ilişkinin hangi sebeplerden dolayı bu hale geldiğini anlamanız gerekiyor.

kavga
kavga

Partnerlerin yoğun dönemleri olabilir. Bu her insan geçerlidir. Ancak yoğunluk beraberinde partnerlerin birlikte fazla zaman geçirememelerine de yol açabilir. Bu sebepten dolayı her gün en azından 1 saat de olsa partneriniz ile kaliteli vakit geçirmeniz gerekiyor. Eğer yüz yüze görüşebilme imkanınız yok ise telefon ya da internet kanallarıyla sağlıklı bir iletişim kurmaya çalışmalısınız.

Sorunlardan Kaçmayın ve Sorunları Ertelemeyin

Aranızdaki sorunların çözülebilmesi için daha önce yaptığınız aktivitelerden daha farklı aktiviteleri yapmaya özen gösterin. Birlikte yeni maceralara atıldığınız zaman ilişkinize bir anda yeni bir renk gelebilir.

kavga etmek
kavga etmek

İlişkideki sorunlarınızı çözebilmek için ise daima karşı tarafın ne hissettiğini düşünmeye odaklanın. Kendinizi tamamen yok saymadan, yalnızca karşı tarafın ne hissettiğini anlayabilmek için biraz empati yaparsanız uzlaşmacı kimliğiniz ile partnerinize yaklaşabilirsiniz. Sorunları ertelemek ve kaçmak yerine ise sıcağı sıcağına sorunlarınızı mümkün olan en kısa sürede konuşarak çözmeye çalışın. Böylelikle kötü giden ilişkiniz için yararlı bir hamle yapmış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir