Sony Alpha Serisinin Gözbebeği

Fotoğraf sanatıyla uğraşanların ve fotoğraf severlerin en sevdikleri markalardan biri olan sony, alpha serisiyle gönüllerde taht kurmuş, hem uygun fiyatıyla hem de birçok fonksiyonel özelliğiyle fotoğrafı bir hobi olmaktan çıkarıp profesyonel lige taşıyabilmeyi  başarabilmiştir. Fiyatlarının uygunluğu kalitelerine göre değerlendirilmiştir yani fiyat performans açısından alabileceğiniz en başarılı kameralardan biridir. Şimdi gelelim sony a7 3 serisini neden almalıyız sorusuna. Aşağıda sony a7 3 ün bazı özelliklerinden bahsedilerek neden bu makinayı almamız gerektiği tartışılacaktır.

Pil Ömrü

Fotoğraf severlerin ve bu işle uğraşanların, özellikle sahada uzun süre fotoğraf çekimi yapanların çok sevineceği bir haberle geliyoruz. Pil ömrü diğer sony alphalara göre 2 kat uzun olan sony a7 3, sahada uzun süre çekim yapanlar için inanılmaz bir fırsat sunuyor. Sadece pil ömrünün bu kadar uzun olmasıyla bile tercih sebebi olabilir bu seri. Aynı zamanda SD kart girişlerini de değiştirip 2 tane SD kart girişi yapılan sony a7 3 hem pil ömrünü iki katına çıkarmış hem de SD kart depolama özelliğini arttırarak diğer sony alphalara göre çok daha iyi iş çıkarmaya yaklaşmıştır.

Teknolojik Destekler

Bluetooth,  dâhili timelaps uygulaması, 4K’da HDR video çekebilme özelliği gibi teknolojik özelliklerle birlikte gelen sony a7 iii, saniyede on fotoğraf çekebilme özelliğiyle de dikkatleri çekmekte. Yapılan bu teknolojik desteklerle sahada fotoğraf çekimi yapan profesyoneller çok daha kolay koşullarda çalışabilmekte ve daha rahat fotoğraf çekebilmektedirler. Dokunmatik ekran sayesinde ise ekran üzerinden istediğimiz noktaya netlik atabiliyoruz artık! Yüz takibi ve hayvan gözetleme uygulamaları da olan sony a7 iii, aradığımızın çok daha ötesinde teknolojik imkânlarıyla cazip bir seçenek haline gelmektedir.

Diğer Eklenen Özellikler

24.2 megapiksel fotoğraf çekebilmekte olan sony a7 iii, hem video çekerlerin hem de fotoğraf çekenlerin igisine mazhar olmuştur. Dâhili slowmotion özelliği ve 204.800 iso ya kadar çıkabilmesi sony a7 iii ü tercih sebeplerimizden biri olabilir. Ayrıca akıllı telefonlarımızı sony a7 iii body ye bağlayabiliyor oluşumuz da sony a7 iii body ile birlikte gelen ek özelliklerden biridir. Bunun için bir uygulama indirmemiz ve qr kodunu akıllı telefonumuza okutmamız gerekmektedir. Cihazı akıllı telefona bağladığımızda ise makinadaki tüm özellikleri manuel olarak telefonumuzdan ayarlayabiliyor oluyoruz.

Hem Fotoğraf Hem Video Çekenler İçin

Özellikle hem fotoğraf hem de video çekenler ve tek bir makina kullanmak isteyenler için biçilmiş kaftandır sony a7 iii body diyebiliriz. Bu iki konsepti beraber yapanlar ise genellikle youtuberlar ve bloggerlar olduğu için sony a7 iii body tam bir blogger makinasıdır dersek yanlış olmaz herhalde. Özellikle görselliğin ve fotoğraf kalitelerinin çok ön planda olduğıu bir alan olan youtuberlık için hangi makinayı kullandığınız çok önemlidir ve size gözü kapalı olarak sony alpha 7 iii ü önerebiliriz.

Neden Sony A7 III Almalıyız?

Bütün sony alpha 7 serisini tek bir makinada toplayan sony alpha 7 iii sony’nin alpha serisinde bütün makinalarındaki iyi özellikleri tek bir makinada toplamıştır ve paranıza değecek bir alışveriş tercihi olduğuna kuşku yoktur. Full frame kamerasıyla alabildiği görüntü büyüklüğü ve kalitesi ise tartışılmaz bir konumda olan sony alpha 7 iii akıllı telefonlarımızla koordineli çalışmasıyla da çok büyük bir tercih sebebidir. Profesyonel fotoğrafçılar için tercih edilebilecek en iyi seçeneklerden biri olan sony alpha 7 iii alpha serisinin en başarılı makinalarından biridir. Her türlü ışıkta fotoğraftan bir verim almak istiyorsanız seçiminiz kesinlikle sony alpha serisinden 7 iii olmalıdır.

Sony ürünleri için https://www.fotoaksesuar.com/urun/sony-alpha-a7-iii-body-aynasiz-fotograf-makinesi tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir