cilt

Sivilcelerinizden Pratik Yöntemlerle Kurtulun

Aknelerinizden ve sivilcelerinizden kurtulmak için her yolu denediyseniz ve kimyasal ürünlerden uzak kalmak istiyorsanız oldukça doğal yöntemler ile sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün.

Aspirin ile Sivilce Lekelerinizden ve Aknelerinizden Kurtulun

İçeriğinde bulunan salik asit sayesinde cildinizde oluşan aknelerin ve sivilce lekelerinin yok olmasını sağlayacak olan aspirin aynı zamanda cildinize herhangi bir zarar vermez. 3 adet aspirini su ile çözerek macun kıvamına getirin. İster tüm cildinize sürün isterseniz de pamuklu çubuk yardımıyla sadece sorunlu gördüğünüz bölgeye uygulayın. Bu maskeyi 5 ile 15 dakika arasında yüzünüzde bekleterek sonrasında yüzünüzü ılık suyla durulayın. Belli bir süre sonra cildinizdeki değişikliği fark edeceksiniz.

cilt
cilt

Tatlı Patates Mucizesi

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen tatlı patates artık Türkiye’de de marketlerde yerini almaya başladı. Tatlı patates içeriğinde bulunan A ve C vitaminlerinin yanı sıra aynı zamanda beta karoten cildimiz için oldukça önemli. Bu vitaminler cildin sebum üretmesini sağlar. Sebum ise cildinizde bakterilerin barınmasını engeller. Bu sebeple cildinizde akne ve sivilce oluşumu engellenir.

cilt bakımı
cilt bakımı

1 adet tatlı patatesi rendeleyerek ya da halka şeklinde doğrayarak sorunlu bölgelere uygulayın. 5 ile 10 dakika arası bekletin. Tatlı patatesi rendelenmiş bir şekilde cildinize uyguladıysanız işlem sonrası ılık su ile durulayabilirsiniz. Tatlı patates sayesinde cildinizde yeni akne oluşumu engellenir ve var olan aknelerin de yok olması sağlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir