parfüm sıkmak

Parfüm Seçmenin Püf Noktaları

Parfüm deyip geçmemek lazım, kişinin kendi kişiliğini, özelliğini, tarzını ortaya koyan bir üründür o yüzden nasıl kıyafet seçerken özen gösteriliyor ise parfüm seçerken de gereken özenin gösterilmesi gerekir.

Kişi kendisini en doğru yansıtacak olan parfümü seçmelidir. Biz de bu yazıda temel noktalar nedir, nelere dikkat etmek gerekir onları araştırdık ve uzmanların bilgilerine göre aşağıdaki yazımızda sıraladık. Bilmenizde fayda var.

parfüm
parfüm

Temel Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Ne zaman ve nerede kullanılacağı meselesi son derece önemli olan konuların başında gelir. Zira gündelik yaşamda kullanılacak olan parfüm ile özel gecelerde kullanılacak olan parfüm aynı değildir. Bu temel noktaya dikkat etmek gerekir. Gece parfümü ile günlük parfüm ayrı olmalıdır.

Kişinin kendi tarzını parfüm ile yansıtabilmesi için kendisini de çok iyi tanıması gerekir. Nasıl bir tarzı varsa ona uygun ürün seçmelidir. Eğer spor giyinen biri ise fresh olan kokular, ama klasik giyiniyor ise daha ağır kokular seçebilir.

parfüm sıkmak
parfüm sıkmak

Parfüm seçerken bir diğer önemli olan faktör yaş faktörüdür. Kişi yaşına uyan parfümü seçmelidir aksi halde seçilen ürün, kişide sırıtır.

Parfüm alınmadan önce mutlaka denenmelidir zira kokular her kişide farklı durur o yüzden kokusunu çok sevseniz bile mutlaka denemeli ve ondan sonra almalısınız.

Tüm bunların yanında parfüm seçerken mutlaka cildinizin temiz olmasına özen gösterin ve vücudunuzun temel noktalarına uygulayarak test edin.

Son olarak ürünün içeriğindeki maddeler konusunda bir araştırma yapın ve olabildiğine çevreye duyarlı olan ürünleri seçmeye çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir