kot pantolon

Kot Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tüm giyim ürünlerini seçerken elbette bedeninize en çok uyan ve stilinizi yansıtacak olan ürünlere yönelmeniz son derece normaldir.  Fakat bazı giyim parçalarını sadece moda olduğu için satın almak oldukça yanlıştır. Bedeninizde kötü bir görüntü yaratarak kusurlarınızın belirginleşmesini de sağlayabilir.

kot
kot

Bu sebep ile seçim yaparken mutlaka bedeniniz ile uyumu göz ardı etmemeniz önerilir. Kot pantolon seçiminizde de dikkat etmeniz gereken temel unsur öncelikle bedeniniz ile uyumlu olmasıdır. Bu sebep ile mutlaka kot alımlarınızda deneyerek satın alam işlemini tamamlamanız tavsiye edilir.

Bedene Göre Seçim Yapma

Kot pantolon seçiminde geniş kalçalara sahip olan bayanların genel olarak her sezon koleksiyonların da bulunan koyu tona yer vermesi önerilir. Bunun yanı sıra kot pantolonu denediğinizde sadece tamam oldu alayım, demek yanlıştır. Kotu giydikten sonra aynada arka, ön ve iki yana dikkatlice bakmak, eğilmek, oturmak, kalkmak da kot ile ne kadar rahat hareket edebileceğinizi gösterirken hareket kabiliyetinizi engelleyecek olan bir seçim yapmaktan korur.

kot pantolon
kot pantolon

Kısa boylu kişilerin kot pantolon alımında mutlaka yüksek bel tercih etmesi gerektiğine vurgu yapan tasarımcılar düşük bel pantolon daha kısa göstereceği için uzun boylu bayanların tercih etmesi gerektiğine işaret ettiler. Bunun yanı sıra İspanyol paçaya sahip olan kot pantolon seçiminde de dikkatli olunması gerektiğini bildiren tasarımcılar uzun bacak boyuna sahip olan kişilerin tercih etmesi gerektiğine vurgu yapıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir