Kırılmaz Film

Telefon ekranları, pahalı ve kırılgan parçalardır. Özellikle yeni nesil telefonlarda bu ekranların değişmesi durumunda yüksek bir maliyete katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Iphone 8 ve üzeri model telefonların arka camlarında da kırılma meydana gelebiliyor. Bu yüzden cihazlar garanti kapsamı dışında kalıyor. Hem arka camı hem de ön camı korumanız gerekiyor. Ekran koruyucular alınırken 9H, 3D, 5D, Tempered-Glass gibi terimlerle karşılaşabilirsiniz. Her ekran koruyucunun farklı özellikleri vardır ve dayanıklılıkları da farklılık gösterir.

Ekran Koruyucu Neden Önemli?

Kırılmaz film, özellikle yeni telefonlarda olması gereken bir üründür. Telefon fiyatlarının artmasının yanında artık parça değişimleri de çok maliyetli bir hale geldi. Kırılan ekranların garanti kapsamı dışında tutulmasıyla birlikte kapaklı kılıflar, farklı koruma ürünleri ortaya çıktı. Ancak telefonunuzu kullandığınız zamanlarda düşmesi, bir yere çarpması durumunda kılıf da koruma sağlamayacaktır.

Kapaklı kılıflar bile yalnızca telefonun kullanılmadığı zamanlarda koruma sağlıyor. Siz telefonu kullanmak için ön kapağını açtığınızda elinizden düşürmeniz durumunda ekranın kırılması muhtemeldir. Ne kadar kaliteli ekran camı kullanılırsa kullanılsın telefonlarda en fazla kırılan yer ekran camlarıdır. Bu ön cam olabileceği gibi arka camlar da olabiliyor. Bu yüzden kırılmaz filmler telefonları koruma açısından son derece önemlidir.

Tempered Ekran Koruma Camı Nedir?

Tempered ekran koruma camı dediğimiz şey, son günlerde en fazla tercih edilen kırılmaz filmlerin başında geliyor. Telefon camının üzerine bir cam daha takılmış gibi duran kalın boyutlardaki kırılmaz film sayesinde korumanın yanında doğal bir görünüm de sağlanıyor.

Çizilme ve darbelere karşı diğer kırılmaz filmlerden de daha kaliteli duruyor. Bu ekran koruma camı temperli cam olarak geçiyor ve camın ince bir tabaka haline gelene kadar ısıtılmasıyla oluşuyor. Beklemeden ısınan camın soğutulmasıyla da sert bir tabaka halini alıyor. Ekrana uygulaması da kolay olan temperli camlar, az miktarda bükülebilir ve esnekliği azdır. Standart kırılmaz camlara göre çok daha dayanıklı olan ve doğal görünen bir ürün olarak karşımıza çıkar. En kaliteli ekran koruyucular için https://www.mobilcadde.com/ekran-koruyucu-filmler sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir