saç

Kendi Şampuanını Kendin Yap

Birçok kişi doğal yaşam seçimine yer vererek bazı ürünlerin kullanımına veda ediyor. Ev temizliğinden kişisel bakım tercihlerine kadar birçok kozmetik ya da kimyasal ürün kullanımına veda eden kişiler sağlıklı ve ideal olan seçimlere yönelmeye başlandı. Bu tercihler arasında ise saç bakımı için son derece önemli olan şampuanlar yer alıyor. Kendi şampuanını kendi yaparak saç bakımında da doğal ürünlere yer vermek isteyenler bunun ile ilgili araştırmalar yaparak hem kokusu hem de elde edilecek saç temizleme ürünü ile ilgili kendine uygun olan tercihleri belirlemeye çalışıyor.

saç

Elbette evde şaklarınızı temizlemenizi sağlayacak olan ürünü yapabiliyor olmanız birçok avantajı elde etmenizi sağlayacaktır. Hem ekonomik olarak hem de sağlık açısından yarar sağlayan bu uygulamada ekstra kokulara da yer açarak hoş bir aromada elde edebilirsiniz. Bunun ile beraber saçların yumuşamasında ise sirkeli suya ya da badem yağı maskesine de yer açabilirsiniz.

Kendi şampuanınızı kendiniz yaparken karbonat ve su ile bu uygulaya yer verebilirsiniz. Aynı zamanda bebe şampuanına uygun içerikleri ekleyerek de kendi şampuanınızı yapmanız mümkün.

Kepek Sorunu

Okaliptüs ya da nane yağını kullanarak bebe şampuanına eklemeniz kepek sorununuzu giderecektir. Aynı şekilde karbonat su seçiminde de bu yağlara yer açmanız mümkün.

Saç Dökülmesi Sorunu Varsa

Isırgan otu yağı, menekşe veya lavanta yağını ilave ederek şampuanınızı yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir