Haddeleme Nasıl Yapılır?

Hadde, madenleri tel haline getiren ve tür ebatlar da delikleri bulunan aletlere verilen isimdir. Üzerin de bulunan deliklerin girişleri ve çıkışları konik yapıdadır. Telin çapını büyük ölçü de düşüre bilmek amacı ile üzerin de bulunan delikler seri halde üretilmiştir. Özellik ile çelik kütükler ve levhalar hadde haline getirilmek için hadde makinası denilen merdaneye sahip makinalardan geçirilir. Bu şekil de gerçekleşen işleme haddeleme deniliyor. Haddeleme sonrası ortaya çıkan ürünlere ise hadde ürünler deniliyor.

Haddeleme işlemi nasıl yapılır?

Haddeleme işlemi sırasın da hadde aletin de bulunan merdaneler, birbirleri ile aynı hız da fakat zıt yönde olacak şekil de dönerler. İçerisin de ki metal, merdanelerin arasından geçerken iki merdanenin arasın da ki boşluk miktarı kadar bir boyut ta plastik deformasyona uğrar. Merdanelerin arasın da bulunan açıklık, metalin sahip olduğu kalınlık oranından az olduğu için haddeleme işlemi geçiren metalin çıkış kalınlığın da azalma görülür.

Haddeleme, mekanik yapı da olan bir işlem olduğundan ötürü uygulan yegâne kuvvet merdanelerin sağlamış olduğu radyal basınçtır. Sürtünmenin bir artısı ise sürtünme yardımı ile malzemelerin ilerlemesidir. Haddelenen ürünlerin kesitlerinin kalınlığı azalma gösterirken, boy da uzama en de ise yayılma durumu meydana gelir. Yayılma oranı haddelenen ürünün kalitesi ile doğrudan bağlantıdır.

Hadde Ürün Alımında Neye Dikkat Etmeli?

Sıcak ve soğuk haddeme işlemin yer açılarak metalin belli uygulama ile sunulmasında tercih edilecek olan haddeme işleminin yanı sıra ürün alımında dikkat edilmesi gerekir. Özellikle üretici firma seçimlerinde önemli detaylara yer açılarak konusunda uzman ve deneyimli bir ekipten destek almak oldukça önem taşımaktadır. Sıcak ya da soğuk haddeme işleminde tercih edilen ürün özelliklerinde teknik ve tasarım detaylarına da yer açılarak ürünün sipariş verilmesi gerekir.

Üretici firmanın ileri teknoloji kullanımına yer vererek satın alma işlemine yer açıyor olması da avantaj elde edilmesinde olanak sunar. Hadde ürün alırken kaliteli üretim gerçekleştirmenin yanı sıra sıklıkla kullanılan ürünün zamanında ve kısa süre içinde teslim edilmesi de son derece önemlidir.

Bu anlamda ürünlerinde geniş yelpazeye yer almanın yanı sıra müşteri talebine göre özel üretimde gerçekleştiren firma seçimlerine yer açmanız önerilir. Üretim detaylarında stok tedarikine yer veren firma uzman desteği ile sizlere ihtiyacınıza uygun teknik, tasarım gibi özellikleri sunan ürünü teslim eder.

İleri teknoloji kullanımına yer vererek Demir Çelik Sektöründe uzman olan Karaca Metal ise ihtiyacınıza uygun olan ürünleri kaliteli üretim detayları ile sahip olabileceğiniz bir adrestir. Karaca Metal firmasının müşteri temsilci ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgileri de edinebilirsiniz.

Hadde Nerelerde Kullanılır?

Hadde işlemin yer açılan ürün alımında teknik özelliklerin yanı sıra işlem detaylarına da dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Konusunda uzman ve deneyimi ekip tarafından sunulan hizmetlerden yararlanarak avantajı elde edebilirsiniz.

Farklı kullanım alanına sahip olan hadde ürünleri binalarda yani inşaat işlemlerinde sıklıkla yer açılır. Farklı teknik özellikler ile sunulan ürünlerin uygun alet kullanımı ile kolay kesilerek şekil almasının yanı sıra soğuk hadde ürünler boru ve profil imalatlarında da sıklıkla kullanmaktadır. Bunun yanı sıra her iki haddeleme metallerde otomotiv sanayilerinden inşaat sektörüne kadar birçok alanda kullanılmaktadır.

Hadde Ürün Alımında Firma Seçimi

Hadde işlemi ile hazırlanan ürünleri arasından seçim yaparken teknik özelliklerine, içeriklerine ve tasarımlarına dikkat edilmesi gerekir. İhtiyacınıza uygun olan malzeme teminde sadece konusunda uzman ve deneyimli ekibin yanı sıra kaliteli üretim detayına da dikkat etmeniz gerekir.

Karaca Metal firması ileri teknoloji kullanımına yer açarak kaliteli üretimleri sizlere sunar. Firma garantisi ile sunulan ürünler de her daim önceliği müşteri memnuniyeti odaklı olarak sunan Karaca Metal firması hızlı ve zamanında da teslimat yapması ile bilinmektedir.

Karaca Metal firmasından satın alacağınız ürünler sonrasında kaliteyi uygun fiyat ile satın almanın da avantajını da elde etmeniz mümkün olur.

Sıcak Haddeleme ve Soğuk Haddeleme Arasındaki Fark Nedir?

Ürünün haddeden geçmesi işleminde çok fazla kuvvet uygulanması gerekir. bunun sebebi ise bükülemeyecek halde olması sebebiyledir. Bunun yanı sıra sıcaklıkta gerçekleşmez. Sıcak haddeleme ürünlerinde ise metalin oldukça ince sac haline getirilmesidir. Sıcak haddeleme ya da soğuk haddeleme özelliğine bu detaylara yer açarak yer verebilirsiniz.

Hadde ürünlere en kolay nasıl ulaşılabilir?

Günümüz de hadde ürünler insanların en çok aradığı ve talep etiği demir çelik ürünleri arasın da yer alır. Gereksinim duyduğu haddelenmiş en kaliteli ürüne ulaşım sağlamak isteye müşteri ise firmalar arasın da tercih yapma durumun da kalıyor.

Günümüz de hadde ürünler alanın da en büyük atılımı yapmış olan firmalardan bir tanesi Karaca Metal firmasıdır. Kaliteli ve uygun ürünleri bünyesinde barındıran karacametal.com ile aranılan ürünlere ulaşabilir, www.karacametal.com ile hadde ürünler arasından tercih yapa bilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir