etek

Eteğin Altına Ne Giyilir?

Etek nedir?

Günlük kullanımda, iş hayatında ya da davetlerde kolaylıkla kombinlenebilen parçalardan biri de eteklerdir. Birçok kadın için gardırobunda bulunan önemli parçalardan biridir. Etekler çeşitli boylarda olabileceği gibi markadan markaya, tasarımcıdan tasarımcıya, yıldan yıla değişimler gösterirler. Her senenin kendine has popüler etek modelleri vardır. Moda üreticileri eteklerle ilgili çok varyasyonlu çalışmalar yaparlar. Etek giyen biri uygun bir makyaj yapıp takılar takarak kombinini tamamlayabilir.

Renginden modeline birçok farklılıklar barındıran etek çeşitliliği vardır. Üreticiler talepteki değişkenlere göre farklı tercihlere hitap edebilecek aralıkta etekler üretirler. Genelde boylar şu şekildedir; mini etek boyu diz hizasının üzerinde kalan etekler için kullanılır. Uzun ise ayak bileğine gelecek denli uzun etekler için söylenir. Bir de ara boylar vardır. Diz hizasında ya da bileğe kadar uzun olmayan etekler de ara boy eteklerdir. Bel kesimleri de moda ile beraber değişmektedir. 2010larda düşük bel olarak kullanılan eteklerin yerini 2020lerde yüksek belli kalem etekler almıştır.

etek

Etek nelerle kombinlenir?

Etekler kumaşın türüne  ve renk uyumuna göre göre gardıroptaki diğer parçalarla birleştirilebilirler. Bu sebeple en kolay kullanım alanına sahip kıyafetlerden biridir diyebiliriz. Etek kullanımı oldukça moda olup günlük hayattan iş kıyafetine birçok yerde giyilebilir. Etekle yapılan kıyafet kombinleri şık olması gerekçesiyle tercih edilir. Etek üstüne kış aylarında ceket ya da mont da giyilebilir. Etek boyunu kesmeyecek ceketler ya da kabanlar giyilmesi daha doğru bir seçim olacaktır.

Etek altına ne giyilir?

Etek altına genellikle külotlu çorap giyilir. Çorapsız ya da kısa çoraplarla giyinmek de mümkündür. Etek, kumaşının türüne göre yaz kış kullanılabilen bir giyecek olduğundan çoraplı ya da çorapsız kullanılabilir. Çorapsız kullanımda iç çamaşırı izinin görülmemesini isteyenler çamaşırların dikişsiz olmasına önem verebilirler. Bunun dışına etekler birçok çeşitten ayakkabıyla da kombinlenebilir. Ayakkabı seçimi tamamen eteğin görseli ile alakalıdır. Topuklu ya da topuksuz her türden ayakkabı tercih edilebilir. Bir davete giderken topuklu ayakkabı eteğin altına giyilebilir. Çalışma yerinde sürekli ayakta kalınıyorsa az topuklu bir ayakkabıyla ya da babetle kombinleyebilirsiniz. Günlük kullanımda da spor ayakkabıları, çizmeler, sandaletler, terlikler ile rahatlıkla eteğinizi kombinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir