çocuk odası

Çocuk Odası Dekorasyonu Yaparken Nelere Özen Gösterilmeli

Çocuk odası dekorasyonu ederken bazı püf noktalarına dikkat ederseniz, çocuğunuzun odasını daha kullanışlı ve konforlu hale getirirsiniz. Çocuk odası hazırlamadan önce mutlaka çocuğunuzun fikrine danışmalı ve beğendiği renkler üzerinde yoğunlaşmalısınız. Sevdiği renklerden ve benimsediği mobilyalardan oluşan odayı hazırlarsanız çocuğunuz odasını kısa sürede benimser.

çocuk odası
çocuk odası

Çocuk Odası Dekorasyonunda İncelikler

Çocuğunuzun cinsiyetine uygun bir dekorasyon düzeni etmeye özen gösterin. Erkek çocukları için mavi, beyaz ve lacivert tonları iyi bir seçimdir. Kız çocuk odalarında ise genellikle pembe, kırmızı ve mor rengin tonları tercih edilir. Odanın duvar boyası çok koyu ve çok canlı renklere sahip olmamalı. Soft onları tercih ederseniz çocuğun dikkati dağılmaz. Karışık duvar kağıtları da çocuk odaları için iyi bir seçim değildir.

Odanın boyutuna uygun mobilya seçmeye özen gösterin. Kalabalık bir oda çocuğun gözlerini yorar ve ders çalışmasını engeller. Perde, halı ve avize seçiminde de dikkatli olun. Seçtiğiniz eşyalarda renk uyumu olursa çocuğunuz odasında rahat eder.

bebek odası süsü
bebek odası süsü

Çocuk odasına koyacağınız aksesuarlarda ise abartıya kaçmayın. Yaşına uygun objeleri odasında bulundurun. Eşyalar devrilecek türdeyse duvara sabitlemeniz gerekir. Masa ve sandalye seçimi yaparken çocuğunuzun gelişimine uygun mobilyaları tercih edin. Perde seçerken odanın güneş ışığından faydalanmasına dikkat etmeye çalışın. Halı seçimi yaparken mikrop barındırmayan ve kaliteli ürünlere yönelmeye özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir