Cilt Gözenekleri için Doğal Maskeler

Cilt gözenekleri, portakal görünümünde olup, yüzde ufak çukurluklar halinde görülür. Gözenekler içinde kir daha çabuk biriktiği için cilt soluk görünür. Doğal maskeler kullanarak yüzünüzün elastikiyetini artırır ve gözeneklerden de kurtulursunuz.

bakımlı cilt
bakımlı cilt

Gözenekli Ciltlere Uygulayacağınız Maskeler

Yumurta beyazı özellikle geniş gözenekli ciltlerin kurtarıcısıdır. 1 yumurta beyazını iyice çırpın ve içibe 1 çorba kaşığı limon suyu sıkın. Temiz cildinize bu karışımı uygulayın ve yarım saat bekleyin. Bu karışımı haftada iki kez uyguladığınız zaman gözeneklerinizin küçüldüğünü göreceksiniz.

Bal mikrop önleyici olup cildi de nemlendirir. 1 çay kaşığı bal ile 1 çay kaşığı doğal yoğurdu karıştırın ve içine yarım limon suyu sıkın. Karışımı cildinizde yarım saat bekletin ve soda ile temizleyin. Yüzünüze buz küpleri de sürerseniz, cildinizin sıkılaştığını fark edersiniz. Yapmanız gereken tek şey buz torbalarının içine süt ya da ıhlamur çayı koyun ve dondurun. Sabah ve akşam cildinizde gezdirin.

cilt
cilt

Salatalık suyu cildiniz parlak görüneceği gibi gözenekleriniz de yok olur. 1 çorba kaşığı mısır unu içine salatalık suyu ekleyin ve karışımı iyice macun kıvamına getirin. Temizlenmiş cildinize karışımı sürün ve yirmi dakika bekleyin. Haftada iki kere salatalık suyu uyguladığınız zaman cilt gözeneklerinizin yok olduğunu göreceksiniz. Cildiniz gözenekliyse cildinizi soda ile yıkayın. Su cildi kurutur ve gözeneklerle beraber kırışıklığa da davetiye çıkarır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir