Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Günün yorgunluğunu atmak için ılık bir duş alarak kendinizi banyonuzda şımartmak kadar güzel bir şey yoktur. Her ne kadar ev bakarken banyosunun küçük ya da büyük olması ayırt etmeksizin diğer odaların ferahlığı ve genişliğine öncelik verilse de banyonun ferah ve bir nebze geniş olması da bir o kadar önemlidir. Evi dekore ederken banyoda göz önünde bulundurarak tamamlayıcı renklerde eşya seçilmelidir.

Banyoların ferah görünmesi için dekorasyon önerileri nelerdir?

Özellikle dar banyolarda ayna, cam  ve açık renk boyaların tercih edilmesi banyoyu daha geniş ve ferah gösterecektir. Dar banyolarda duvar içine gömmeli dolaplar  veya yüksek alanlara dolap yapılması zeminde rahat hareket edilmesini sağlayacaktır. Geniş banyolar da dekorasyon alternatiflerinin yelpazesi daha geniştir. Çamaşır makinesi, çamaşır sepeti, kişisel bakım malzemeleri, deterjanlar, havlular rahatlıkla konulabilir.  Koyu renkli bir renk var ise açık renkli tablolar ve dolaplar ile dekorasyon tamamlanabilir.

Banyoların  pencereleri genelde  dar olduğu için loş ve karanlık bir ortamlarını uygun bir ışıkla yeterince aydınlatmak gerekir böylelikle daha ferah ve temizlik yaparken rahat görüş alanına sahip olabilirsiniz. Geniş pencereli banyolarda ise açık renk  kısa perdelerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Şeffaf bir duşa kabin var ise yeni nesil suya dayanıklı açınır kapanır store banyo perdeleri ile mahremiyet sağlayabilirsiniz. Banyo da sürekli kullanılan su kireçli ise zamanla duşa kabin, duş başlığı ve musluklara kullandığımız kireç çözücü kimyasallardan dolayı zarar verecektir. Bu yüzden ana musluğa takacağınız arıtma sistemi ile aşınmaları geciktirerek yeni görünmelerini sağlar ve daha sağlıklı bir  cilde de sahip olabilirsiniz.

Banyolar da kullanılabilecek dekoratif malzemeler?

Dekoratif ayaklı mumluklar, havlu sepetleri, duvara monte edilmiş küçük raflar, dekoratif bir sandalye, yüksekliği müsaitse evin dekorasyonuna uygun avize, evin kilimlerine uygun paspaslar, tablolar, plastik çiçekler, kaktüsler, deniz kabukları, ağaç dalları, aromalı koku şişeleri ile banyolarınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Çocuklu aileler ise çocuk oyuncakları, çocuk havuzu, çocuk tuvaleti  vb.  çocuk oyuncakları  ile banyonuzu renklendirebilirsiniz. Ayrıca suya dayanaklı ahşap veya plastik malzemeler ile banyo kabinine banyo havlularınızı koyabileceğiniz bir raf monte ederek banyo rutininizi kolaylaştırabilirsiniz. Banyonuzda duşa kabin yerine perde var ise perdenin paspas veya evdeki perdelerle uyumlu bir ana veya ara renk olması tavsiye edilir.

Banyolarınız da ki lavaboların şeffaf cam, ahşap görünüm, renkli vb.   birçok çeşidi piyasada bulunmaktadır. Alışılmışın dışında bir lavabo alarak banyonuzda çarpıcı bir dekorasyon değişikliği yapabilirsiniz. Banyodaki musluk başlıklarının eski tip musluklarla dekore edilerek nostaljik bir görünüm sağlanabilir. Modern bir görünüşe sahip olmak istiyorsanız yeni nesil  dikdörtgen dizaynlı duş başlıklarını kullanabilirsiniz. Biten tuvalet kağıtlarını  tek tek değiştirmektense çok raflı ahşap tuvalet kağıdı aparatı kullanarak modern bir dekorasyona ve pratik bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Kişisel bakım ürünlerinizi renkli kutulara koyarak düzenli bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir