Twitter İçin Hesap Kilidi Açma

Twitter sosyal medya hesapları içerisinde genel olarak yoğunlukla söz paylaşımı için tercih edilen bir ağ olarak herkes tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Twitter hesap kilidi açma merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu tür durumlarda hesap kilitli ya da hesabın sınırlandırılmış olduğu bir süreç yaşanmaktadır. Durumlarda genel olarak kişiler hesaba giriş yaptıktan belirli bir süre sonra hesabın kilitlendi ne dair herhangi bir mesaj görmekte ve bu tür durumlarda yapılması gereken en önemli nokta mutlaka en kısa süre içerisinde şifre değiştirme işlemini sağlamak olmalıdır. Bu yapıldığı takdirde hesabın daha güvende olması sağlanacaktır. Kısa bir süre içerisinde gerekli güvenlik adımları tamamlanarak sisteme giriş yapmak herkes için her zaman mümkün olacaktır.

Hesap Nasıl Güvenli Şekilde Kullanılır

Twitter askıya alınan hesabı açma oldukça kolay ve pratik bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Bunun için yapılması gereken şey öncelikli olarak hesabın sahte olmadığından ve kullanıma açık bir hale geldiğine dair bir belirti ortaya koymaktadır. Hesabın askıya alınma nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Hesap spamlanmış olabilir
  • Hesabın güvenli hale gelmesinin önüne geçilmiş olabilir
  • Twitter üzerinden taciz içeren söz ya da resim paylaşımı gerçekleşmiş olabilir
  • Hesabın güvenli hale gelmesi için öncelikli olarak belirli noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu şartlarda hesap otomatik olarak kapanabilir. Ancak oldukça basit bir şekilde kapatılan hesabı açmak mümkündür.

Yeniden Hesap Nasıl Açılır

Askıya alınan hesabı açma işleminde öncelikli olarak hesabınıza giriş yapmanız ve burada yer alan ya telefon numaranızı ya da e-posta adresi üzerinden doğrulama koduna geçmeniz gerekmektedir. Ardından geçici olarak kullanıma kapatılmış olan hesapta hesabın kilidinin açılması ile ilgili sistemden Yardım alınması gerekmektedir. Bunu sağlarken itiraz etmeniz ve devre dışı bırakılan hesabınızın kullanımı tekrardan açılmasını talep etmeniz durumunda hesap tekrardan kullanıma hazır hale gelecek ve giriş yapmanız halinde kullanıma başlayabileceksiniz. Twitter askıya alınmış hesabı yeniden açma bu şekilde gerekli noktalara dikkat edildiği takdirde çok kısa bir süre içerisinde aktifliği tekrardan getirilebilir böylelikle hesap kullanıma başlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir