Instagram Gönderi Planlama Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan fotoğraf paylaşma uygulaması olan Instagram için gönderi planlaması yapmak mümkündür. Peki Instagram gönderi planlama nasıl yapılır? Instagram gönderi planlama nasıl yapılır? Sorusunun cevabı kullanıcıları memnun edecektir. Çünkü son güncellemeden sonra tüm kullanıcılar için uygun bir hâl almıştır. Instagram uygulamasını kullanan kişiler, belirli gönderileri istedikleri tarih aralığında paylaşabilir. Yani paylaşım takvimi oluşturulabilir denilebilir.

Bu takvimi oluşturmak sanıldığı gibi zor bir işlem değildir. Instagram Gönderi Planlamak İçin Yapılması Gerekenler  Instagram gönderi planı ve paylaşım takvimi oluşturmak için öncelikle Facebook içerik stüdyosu kaydı oluşturmak gerekmektedir. Facebook ve Instagram uygulamaları birbiriyle bağlantılı bir hale gelmelidir. Sonrasında yapılması gereken aşamalar ise şu şekildedir:

  • Facebook ve Instagram hesaplarının birbirine bağlantılı olması için, ayarlar-  hesap- bağlı hesaplar ve Facebook şeklinde olmalıdır.
  • https://www.facebook.com/formedia/solutions/creator-studio Bu bağlantıdan Facebook içerik stüdyosuna girilerek aktif hale getirilir.
  • Sonrasında ise gönderi oluştur denilerek daha önce hazırlanan gönderi için paylaşım hazırlanır. Burada dikkat edilmesi gereken paylaş seçeneğinin yanında bulunan zamanlama işaretidir. Zamanla işareti seçilip, belirlenen takvime göre belirlemek mümkündür. Bu şekilde ilerleyen zamanlarda paylaşmak için bir takvim oluşturulabilir.
  • Gelecek zaman için paylaşılacak gönderide etiket, mekân ve yer bildirimleri doğru kitleye hitap edebilmek adına önemlidir. Bu şekilde uygun olanları belirtip zamanlama yapılabilir. Instagram gönderi planlamak oldukça kolay ve kullanışlı bir özelliktir.

Instagram Gönderi Planlama Araçları Nelerdir? Instagram gönderi planlama araçları hem doğru kitleye ulaşmak için hem de standartları korumak için oldukça önemlidir. Kaliteli bir gönderi planlaması için bu araçlar daha yakından incelenecek olunursa şu şekilde belirtilebilir:

  • Later

Later aracı ile ihtiyaçlar doğrultusunda paylaşım yapılabilir. Hazırlanan görseller istenilen tarihte paylaşılabilmektedir. Ayrıca görsellere güncelleme yapma imkânı da bulunmaktadır.

  • Takeoff

Hem android hem de IOS sisteminde telefonlarda kullanılabilmektedir. Instagram gönderilerinin planlanması ve takvimi için kullanılmaktadır.

  • Planoly

Planoly ile paylaşımların nasıl görüneceği analiz edilmektedir. Böylece en kaliteli şekilde Instagram gönderilerini planlamak mümkün olur.

  • Apphi Post

Ve son olarak Instagram gönderilerini planlamak için Apphi Post kullanılabilir. Üstelik her seferinde Instagram’a giriş yapma gibi bir zorunluluk olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir