Còsagach Nedir? Còsagach Stilini Evinize Uyarlayın

Còsagach birçok ülkenin stili olduğu gibi İskoç esintisinin stili olarak ifade edilebilir. Kışın soğuk, gri aylarında tek yapmak istediğiniz iç mekanlarda kış uykusuna yatmaksa, iyi haberlerimiz var. İskoçya resmi olarak bize tam da bunu yapmamız için yeşil ışık yaktı: Còsagach ile tanışın ve bu stili en iyi şekilde yansıtın.

Kızgınlık ve kış hüznü gibi şeyleri yenmek için tasarlanmış bir yaşam tarzı olan Còsagach stili son derece değişiktir.  Ev tasarımı fikirleri ve yeme-içme seçenekleriyle Còsagach’ın, yatıştırıcı bir sakinlik ve rahatlık hissi vaat ettiğini görüyoruz. Gökyüzü gri ve rüzgarlar şiddetli olduğunda oturma odanızı bir sığınak haline getirebilir. İş yerindeki en çılgın günün ardından kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlayabilir. Còsagach, belirgin bir İskoç dokunuşuyla hayatı temellere geri getiriyor. Ayrıntıları okumaya bile gerek duymadan şöminenin önünde ekose bir battaniye ve bir fincan sıcak çay hayal ediyor olabilirsiniz.

Peki, còsagach’ı evinize nasıl getirirsiniz?

Rustik Dokular

Sıcak ve rahatlatıcı tekstil ürünleri getirmek, còsagach’a giden en doğrudan yol olabilir. Ekoseli flanel yastıklar ve kalın örgü battaniyeler hayal etmeye başladık bile.

Còsagach Hayatını Yaşamak

Alanınızı doğal ahşap masalar, kuzu postu kilimler, ekose battaniyeler ve (gerçek veya sahte) bir şömine ile donatmayı seçtiyseniz, günlük yaşamınıza còsagach unsurları dahil etmenin daha kolay olduğunu görebilirsiniz.  Hafta sonu için bir kayak kulübesine çekilip her şeyden uzaklaşın ya da karlı bir yürüyüşle biraz maceraya dalın.

Còsagach’ın Renkleri

Etkileyici bir renk paleti seçmek, bu tasarım trendine zemin hazırlamanın en basit yollarından biridir. Sıcak veya soğuk tonları seçerek, insanlar mekanlarında çok çeşitli duygu ve ruh hallerini uyandırabilirler.

Bir odayı büyütüyorsanız, seçtiğiniz renkler sahneyi kurmanın en kolay ve en önemli yoludur. Herhangi bir alanı rahat bir İskoç sığınağına dönüştürme gücüne sahipler. Bir şömine, rüya gibi oranlarda rahat bir akşam için soğuktan kaçmanın temelidir. Sadece battaniyeleri, kitapları ve o sıcak şekerlemeyi veya çayı ekleyin

Yine de herkesin şöminesi yok. Korkmayın, Còsagach hala mümkün. Kendinizi fazla kurnaz hissediyorsanız, SF Girl gibi sitelerde DIY sahte şömine fikirleri bulabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir