kitap

Çocuklara Oyuncak Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Çocukların kişisel gelişimlerinin yanı sıra motor gelişimlerinde de etkili olan oyuncaklar son derece önemli olan seçimlerdir. Bebeklik döneminde özellikle ağza alınması sebebi ile küçük parçalardan oluşan tercihlerden uzak durulması gereklidir. Bunun ile beraber ürün alımlarında mutlaka kaliteli tercihlere yer açılması öneriliyor. Markaların ürünlerinde en iyi olanlara yer açarak birkaç tane oyuncak alımı yerine kaliteli bir oyuncak seçimine yer vermeniz avantaj sağlayacaktır.

kitap

Oyuncak seçimlerinde sadece ürün kalitesi değil aynı zamanda oyuncağın çocuğun yaşına uygunluğu da önemlidir. Ay gelişimi ve yaş aralıklarına göre sunulan oyuncak tercihlerinde bu dengeye dikkat ederek yapacağınız ürün alımları sonrasında ise çocuğun değerli bir zaman kaydetmesi mümkün olacaktır.

Oyuncak Seçiminde Ay ve Yaş Dengesi

Oyuncak alımında dengenin sağlanması oldukça önem kazanır. Bu seçimlerde ay gelişimleri son derece önem kazanır. Geç alınan ya da erken alınan seçimler çocuğun gelişimi için fayda sağlamayacaktır. Fakat ayına uygun olarak gerçekleştirilecek olan alımlar ise fayda sağlayacak olan ürün olarak yer alır.

Oyuncak seçimlerinde ay gelişimine uygun olan alımların yanı sıra yaşa uygun olan tercihlere de yer açılması gerekir. Bu dönemlerde alınan oyuncaklar çocuğun hayal gücü içinde etkinlik kazanır. Çocuğun hayal gücü konusunda etkin olan seçimlere yer açarken onları mutlu edecek ve gelişimlerine destek olacak olan tercihlere yer vermeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir