Ahşap Jaluzi Modelleri Nerelerde Kullanılır?

Ahşap jaluzi modelleri uzun yıllardır iş yeri, ofis, ev gibi mekanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahşap malzemeler kullanılarak üretilen jaluzi perde modelleri güneşlik işlevini üstlenirken, aynı zamanda tül ve perde işlevini de üstlenmektedir. Bu perdelerin çok
fazla tercih edilmelerinin sebepleri arasında dekoratif açıdan şık olmaları ve ışık kontrolünü iyi bir şekilde sağlayabilmesi yer almaktadır.

Kolay bir şekilde temizleyebileceğiniz ahşap jaluzi modellerinin malzemeleri şerit halinde kesilerek ip merdiven gibi yan yana yatay durabilecek şekilde dizayn edilmektedir. Maun, ceviz ve kestane gibi farklı ahşap renkleri ile tasarlanan jaluzi perdeler yatak odaları, salon ve mutfak gibi bölgelerde de sık sık tercih edilmektedir. Jaluzi perde fiyatları da her kişinin bütçesine hitap edebilecek şekildedir.

Jaluzi Perdelerin Boyutları Neye Göre Değişiyor?

Şerit malzemelerden üretilen jaluzi perde modellerinin farklı kalınlıklarda olan şeritleri mevcuttur. 6 mm ile 50 mm gibi farklı boyutlarda şerit kalınlıkları mevcuttur. Bu şerit kalınlıkları ve boyutları kullanılacak olan pencerenin boyutlarına göre özel olarak dizayn edilebilmektedir.

Jaluzi perdelerin mekanizmalarında yer alan ip veya zincir yardımı ile perdelerinizi kolay bir şekilde açabilir veya kapatabilirsiniz. Duvar, tavan ve pencere pervazına kolay bir şekilde monte edilebilen bu perdelerin temizlikleri de son derece kolaydır.

Yorum Bırak